Archiwa tagu: D-Link

Szybkość internetu w domu jedną z głównych przyczyn frustracji

Szybkość szerokopasmowego internetu w domu (38 proc.) oraz wolniejsze łącze, gdy korzystają z niego także inne urządzenia (27 proc.) to dwa najważniejsze powody niezadowolenia osób korzystających z internetu w domu. Takie wyniki przyniosło badanie przeprowadzone przez OnePoll na zlecenie firmy D-Link na próbie 1500 domowych i biznesowych użytkowników w Europie.

Technologia zaciera granicę między pracą a życiem prywatnym

Obecnie nowoczesny styl życia jest nierozerwalnie związany z możliwością łączenia się z Internetem. Ludzie korzystają z technologii, by pozostawać w kontakcie z rodziną i znajomymi, bez względu na to, gdzie się znajdują. Jednak korzystanie z tych samych technologii i urządzeń w pracy i domu sprawia, że granice między życiem prywatnym i pracą ulegają zatarciu.

Internet w Polsce już od 20 lat

Polska oficjalnie ma dostęp do Internetu już od 20 lat, wtedy właśnie zniesione zostały ograniczenia nałożone przez komitet COCOM. Choć dostęp do pierwszego systemu poczty elektronicznej był możliwy już w latach 80., korzystać z niego mogły jedynie instytucje naukowe. Na początku lat 90. sytuacja zaczęła ulegać stopniowej zmianie, a dostęp do Internetu i możliwości jakie ze sobą niesie stawały się coraz bardziej powszechne.

Pierwsze autoryzowane centrum szkoleniowe D-Linka w Polsce

Firma D-Link nadała certyfikat potwierdzający autoryzację centrum szkoleniowego D-Linka firmie ITAS. Od grudnia firma, zgodnie z nabytymi uprawnieniami, może prowadzić szkolenia w zakresie wiedzy o bezpieczeństwie sieci komputerowych oraz urządzeniach niezbędnych do ich budowy. Autoryzowane centrum firmy ITAS rozpoczęło swoją działalność 1 grudnia 2010 roku.