D-Link

2 D-Link

Szybkość internetu w domu jedną z głównych przyczyn frustracji

d-linkSzybkość szerokopasmowego internetu w domu (38 proc.) oraz wolniejsze łącze, gdy korzystają z niego także inne urządzenia (27 proc.) to dwa najważniejsze powody niezadowolenia osób korzystających z internetu w domu. Takie wyniki przyniosło badanie przeprowadzone przez OnePoll na zlecenie firmy D-Link na próbie 1500 domowych i biznesowych użytkowników w Europie. Wśród pozostałych frustrujących czynników znalazły się: niestabilne połączenie (24 proc.), rozładowanie akumulatorów w przenośnych urządzeniach podczas pobierania danych (21 proc.) oraz białe plamy w pokryciu sygnałem sieci Wi-Fi w domu lub ogrodzie (20 proc.).

Czytaj dalej »Szybkość internetu w domu jedną z głównych przyczyn frustracji

3 D-Link

Technologia zaciera granicę między pracą a życiem prywatnym

d-linkObecnie nowoczesny styl życia jest nierozerwalnie związany z możliwością łączenia się z Internetem. Ludzie korzystają z technologii, by pozostawać w kontakcie z rodziną i znajomymi, bez względu na to, gdzie się znajdują. Jednak korzystanie z tych samych technologii i urządzeń w pracy i domu sprawia, że granice między życiem prywatnym i pracą ulegają zatarciu.

Czytaj dalej »Technologia zaciera granicę między pracą a życiem prywatnym

4 D-Link

Nowości w chmurze mydlink

d-linkFirma D-Link rozszerzyła funkcjonalność portalu mydlink i aplikacji mydlinkTM, służących do zdalnej obsługi domowych kamer IP. Nowe możliwości kontroli są dostępne dla posiadaczy komputerów, iPhone’ów iPadów wyposażonych w system iOS co najmniej w wersji 4.3, jak też urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Android od wersji 1.6.

Czytaj dalej »Nowości w chmurze mydlink

5 D-Link

Rozszerzona oferta kamer IP firmy D-Link usprawnia zabezpieczenia w przedsiębiorstwach

d-linkFirma D-Link rozszerzyła swój pakiet rozwiązań do nadzoru IP o dwie nowe kamery HD. Dzięki temu, przedsiębiorstwa poszukujące mechanizmów do zabezpieczania swoich siedzib (zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz) mają dostęp do szerszej gamy opcji, a zarządzanie zabezpieczeniami jest teraz prostsze.

Czytaj dalej »Rozszerzona oferta kamer IP firmy D-Link usprawnia zabezpieczenia w przedsiębiorstwach

Internet w Polsce już od 20 lat

Polska oficjalnie ma dostęp do Internetu już od 20 lat, wtedy właśnie zniesione zostały ograniczenia nałożone przez komitet COCOM. Choć dostęp do pierwszego systemu poczty elektronicznej był możliwy już w latach 80., korzystać z niego mogły jedynie instytucje naukowe. Na początku lat 90. sytuacja zaczęła ulegać stopniowej zmianie, a dostęp do Internetu i możliwości jakie ze sobą niesie stawały się coraz bardziej powszechne. W 1994 roku dostęp do Internetu uzyskali wszyscy obywatele, jednak podłączenie komputera do sieci było bardzo drogie. Z czasem konkurencja na rynku dostawców Internetu wzrosła, ceny stały się bardziej przystępne, a Polacy coraz chętniej korzystali z sieci, w której z roku na rok pojawiało się coraz więcej polskich stron. Obecnie w Polsce jest 16 milionów internautów, a 72% z nich korzysta z sieci każdego dnia.

Czytaj dalej »Internet w Polsce już od 20 lat

Pierwsze autoryzowane centrum szkoleniowe D-Linka w Polsce

Firma D-Link nadała certyfikat potwierdzający autoryzację centrum szkoleniowego D-Linka firmie ITAS. Od grudnia firma, zgodnie z nabytymi uprawnieniami, może prowadzić szkolenia w zakresie wiedzy o bezpieczeństwie sieci komputerowych oraz urządzeniach niezbędnych do ich budowy. Autoryzowane centrum firmy ITAS rozpoczęło swoją działalność 1 grudnia 2010 roku.

Czytaj dalej »Pierwsze autoryzowane centrum szkoleniowe D-Linka w Polsce