Przejdź do treści

Cushman & Wakefield

1 Cushman & Wakefield

Firma C&W i Międzynarodowa Rada Centrów Handlowych (ICSC) nawiązują globalne partnerstwo

CushmanCushman & Wakefield, wiodąca na świecie firma świadcząca usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych, oraz Międzynarodowa Rada Centrów Handlowych (International Council of Shopping Centers – ICSC) zawarły umowę o globalnym partnerstwie, mającą na celu poszerzenie współpracy i ułatwienie dostępu do szczegółowych informacji dotyczących rynku handlowego, najnowszych rozwiązań i innowacji oraz szkoleń dla ponad 60 tys. członków ICSC.

Czytaj dalej »Firma C&W i Międzynarodowa Rada Centrów Handlowych (ICSC) nawiązują globalne partnerstwo

2 Cushman & Wakefield

Nieruchomości przy obiektach Tesco trafią na rynek

CushmanFirma Tesco zdecydowała się na optymalizację zagospodarowania wybranych nieruchomości na terenie całej Polski i sprzedaż nadwyżek gruntów. Zgodnie z obraną strategią inwestorzy będą mieli możliwość zakupu 35 nieruchomości przeznaczonych pod zabudowę komercyjną, zlokalizowanych w większości przypadków przy istniejących sklepach sieci. Decyzja ma docelowo umożliwić poszerzenie oferty sklepów Tesco o dodatkowe usługi. W kontaktach z potencjalnymi nabywcami firmę Tesco reprezentuje międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Czytaj dalej »Nieruchomości przy obiektach Tesco trafią na rynek

Rynek nieruchomości handlowych dojrzewa

Na brak miejsc do robienia zakupów nie możemy narzekać, a w najbliższym czasie przybędzie jeszcze znaczna ilość centrów handlowych. Do końca 2014 roku powstanie w naszym kraju ok. 1,4 mln mkw. powierzchni handlowej, prognozuje Cushman & Wakefield. Obecnie w budowie jest 800 tys. mkw. powierzchni handlowej, a realizacja dalszych 600 tys. jest planowana. Całkowite zasoby w kraju wynoszą teraz ponad 10,9 mln mkw.

Czytaj dalej »Rynek nieruchomości handlowych dojrzewa

Nieruchomości komercyjne na Forum Ekonomicznym w Krynicy

Rozpoczynające się 4 września Forum Ekonomiczne po raz pierwszy obejmie w tak szerokim zakresie zagadnienia związane z rynkiem nieruchomości. Panele poświęcone temu sektorowi gospodarki odbędą się w Krynicy Zdroju i w Tarnowie. Partnerem XXII Forum Ekonomicznego jest Cushman & Wakefield, firma doradcza z branży nieruchomości komercyjnych.

Czytaj dalej »Nieruchomości komercyjne na Forum Ekonomicznym w Krynicy

Kompleks biurowy Green Towers wynajęty w 95% jeszcze przed ukończeniem budowy

Skanska Property Poland wkrótce zakończy proces najmu powierzchni biurowej w Green Towers we Wrocławiu, zlokalizowanym przy ul. Strzegomskiej. Po podpisaniu ostatniej umowy najmu, stopień komercjalizacji obiektu sięga obecnie 95%. Nowy najemca, międzynarodowa korporacja i jeden z największych pracodawców we Wrocławiu, który ulokuje w Green Towers swój dział badań i rozwoju, zajmie w obu budynkach zielonego biurowca w sumie 14 400 m2 (3 900 m2 w budynku A oraz 10 500 m2 w budynku B). Najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Czytaj dalej »Kompleks biurowy Green Towers wynajęty w 95% jeszcze przed ukończeniem budowy