Crowdfunding

Jak wykorzystać finansowanie społecznościowe w e-commerce?

Moda na finansowanie społecznościowe już jakiś czas temu dotarła do Polski. Za sprawą portali, takich jak Beesfund, Ideowi czy Wspieram.to, nareszcie możemy realizować swoje najśmielsze marzenia. Coraz częściej jednak pojawia się pytanie, czy crowdfunding jest zarezerwowany dla „niepoprawnych marzycieli”, czy może zwiastuje nowatorskie rozwiązania dla biznesu internetowego?

Czytaj więcej »Jak wykorzystać finansowanie społecznościowe w e-commerce?

Renesans polskiego komiksu. Jak bez pieniędzy wydać swoją historię rysunkową?

Nastały złote czasy dla artystów. Ostatnio cieszyć się mogą zwłaszcza twórcy komiksów. Wszystko za sprawą finansowania społecznościowego które pomogło w wydaniu wielu dzieł, które w inny sposób nie miałyby możliwości powstania. Jak bardzo Twórcy komiksów mogą skorzystać z alternatywnych rozwiązań pozyskiwania środków finansowych?Czytaj więcej »Renesans polskiego komiksu. Jak bez pieniędzy wydać swoją historię rysunkową?

Ciemna strona polskiego crowdfundingu

Crowdfunding przestał być chwilową modą dla wąskiej grupy pasjonatów. Coraz więcej projektów zyskuje olbrzymi rozgłos medialny, który przekłada się na rozpoznawalność platform i większe zainteresowanie tą tematyką w Polsce. Finansowanie społecznościowe na pewno zwiększyło zaufanie internautów do zbiórek pieniędzy w internecie, jednak wciąż można trafić na idee budzące wątpliwości – czy wokalistka ma prawo krytykować swoich fanów, dzięki którym zebrała pieniądze na teledysk? Czy uczciwe jest zbieranie pieniędzy, kiedy już się je ma?

Czytaj więcej »Ciemna strona polskiego crowdfundingu

1 Crowdfunding

Pierwszy serwis finansowania społecznego dedykowany audiobookom w Polsce

kolektiDzięki współpracy dwóch spółek: Ateria i Fonopolis, powstał portal kolekti.pl, stworzony z myślą o pasjonatach audiobooków. Nowy serwis to połączenie innowacyjnych rozwiązań, ciekawych produkcji i zestawu twórczych pomysłów. Mechanizm działania bazujący na zasadzie crowdfundingu pozwala klientom wybierać tytuły pojawiające się na rynku. W zamian za wsparcie finansowe użytkownicy kolekti.pl otrzymują atrakcyjne nagrody w postaci audiobooków w przedsprzedaży z korzystnym rabatem, lub inne ciekawe propozycje. Gdy potrzebna kwota zostaje zebrana audiobook zostaje wydany.

Czytaj więcej »Pierwszy serwis finansowania społecznego dedykowany audiobookom w Polsce

Pierwsze projekty kulturalne w pełni finansowane przez Internautów

Artysta, któremu nie udało się pozyskać finansowania z budżetu państwa, zazwyczaj szuka pomocy ze strony instytucji, firm i osób prywatnych. Ale nie tylko. Od ubiegłego roku twórcy z różnych dziedzin kultury mogą poprzez serwis wspieramkulture.pl w prosty sposób uzbierać potrzebną im na realizację projektu kwotę.

Czytaj więcej »Pierwsze projekty kulturalne w pełni finansowane przez Internautów

Crowdfunding – jak społeczności finansują innowacje

10 milionów dolarów zamiast 100 tysięcy na rozwój projektu? Teraz jest to możliwe i to bez udziału dużych inwestorów. Crowdfunding, czyli internetowe zbiórki publiczne udowadniają, że praktycznie każdy może zdobyć pieniądze na rozwój swojego projektu i to bez wychodzenia z domu. Tylko w zeszłym roku, w ten sposób na całym świecie zebrano łącznie 1,5 miliarda dolarów.

Czytaj więcej »Crowdfunding – jak społeczności finansują innowacje