Coval Puchar Polski Off-Road PL

I etap Choczewo 2012 Coval Puchar Polski OFF-ROAD PL

Miało być szybko, a zrobiło się wolno. Na I etapie Coval Pucharu Polski OFF-ROAD PL stawiło się ponad trzydzieści załóg rywalizujących w dwóch klasach. Długa, ponad 70 km trasa pierwszego etapu okazała się bardzo wymagająca zarówno dla samochodów jak też dla kierowców i pilotów. Już na początku zawodnicy musieli się zmierzyć z rozległą przeszkodą wodną, a następnie ze sławną już i znaną z poprzednich edycji „drogą topolową”. Podmokły teren i bagniste podłoże stały się scenerią do zaciętej rywalizacji. Dotkliwym okazał się też stary trakt kolejowy mierzący ponad 7 km. Już na początku w klasie Extreme na prowadzenie wyszli faworyci Łukaszewski/Duhanik Kufel/Samosiuk, a na przysłowiowym ogonie usiadł im Gołka/Bucki. Natomiast w klasie Adventure prowadzi z dużą przewagą Iłowiecki/Iłowiecki.

Czytaj więcej »I etap Choczewo 2012 Coval Puchar Polski OFF-ROAD PL

COVAL Puchar Polski OFF-ROAD PL „Czas zwycięzców”. II Runda zbliża się wielkimi krokami!

Powoli odliczamy tygodnie do II Rundy COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL. Runda w Nowej Dębie dowiodła, że zawodnicy mogą spodziewać się naprawdę trudnych i emocjonujących odcinków specjalnych. Pomorskie tereny to również ambitny rejon dla off-roaderów. To ostatni moment, kiedy mogą przygotować swoje maszyny, by stanąć w szranki z rywalami.

Czytaj więcej »COVAL Puchar Polski OFF-ROAD PL „Czas zwycięzców”. II Runda zbliża się wielkimi krokami!

Teren pod wodą

COVAL Puchar Polski OFF-ROAD PL jest już na półmetku. Najlepsi zawodnicy z całego kraju najpierw rywalizowali ze sobą na bardzo szybkim prologu, a później ruszyli zmagać się z terenem na Odcinku Nocnym. Wynik na prologu okazał się bardzo znaczący – rozjechany teren stał się przeszkodą, która tej nocy pokonała wielu.

Czytaj więcej »Teren pod wodą

Sport multimedialny

W tym roku Runda Finałowa COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL będzie prawdziwie multimedialna. Nie znaczy to oczywiście, że zawodnicy nie wyjadą w teren – nieustające opady deszczu sprawiają, że na pewno żaden z nich nie przebędzie trasy „suchym kołem”. Nowoczesne media będą jednak obecne na każdym kroku rajdu.

Czytaj więcej »Sport multimedialny