Archiwa tagu: COMEX

Kajaki dla Anety Pastuszki-Koniecznej

Podczas uroczystego Absolutorium Wyższej Szkoły Logistyki, mgr Aneta Konieczna, utytułowana polska kajakarka, absolwentka studiów II stopnia WSL otrzymała dwa kajaki NELO VANQUISH III. Fundatorem kajaków była Uczelnia wraz z Instytutem Logistyki i Magazynowania, Wielkopolską Gildią Rolno Ogrodniczą oraz firmami Agrobex i Comex.

Czynniki wzrostu cen złota

Złoto po krótkim odpoczynku na poziomie 900 dolarów za uncję znów rozpoczyna powolnie, acz skutecznie zajmować pozycje na coraz wyższych poziomach cenowych. Dziś w ciągu kilku minut około godz. 14.00 na każdej uncji można było zarobić 20 dolarów, bez wychodzenia z domu, zajmując długą pozycję w kontrakcie terminowym, notowanym na amerykańskiej giełdzie towarowej COMEX.

Linia wsparcia

Od kilku dni ma miejsce korekta na rynku złota. Zbliżyło się ono nawet dwukrotnie do poziomu 900 dolarów za uncję. A że okrągłe liczby mają wydźwięk w analizie technicznej oraz psychice ludzkiej, więc następowały odbicia. Jednak najwięcej argumentów dla silnej pozycji złota dostarcza obecna sytuacja gospodarcza na świecie.