chmura obliczeniowa

1 chmura obliczeniowa

E-podpis rośnie w chmurze

Wbrew obiegowym opiniom wieszczącym spadek znaczenia podpisu elektronicznego jego popularność rośnie na świecie w szybkim tempie. Jak wynika z raportu Gartner rynek ten urósł w 2011 r. o 48% w porównaniu do roku poprzedniego. Analitycy szacują, że przyszłość e-podpisu leży w chmurze i do 2014 r. za jej pośrednictwem będzie dokonywanych 50% wszystkich elektronicznych sygnatur.

Czytaj więcej »E-podpis rośnie w chmurze

Trend Micro prezentuje badanie dotyczące bezpieczeństwa chmury

Na całym świecie technologia cloud computing zmusza profesjonalistów z branży IT do szukania sposobów na zapewnienie firmom elastycznych, a jednocześnie bezpiecznych usług. Nowe badania o międzynarodowym zasięgu przeprowadzone przez Trend Micro wykazały, że odsetek przedsiębiorstw zgłaszających naruszenie zabezpieczeń lub inne problemy z bezpieczeństwem usług w chmurze wzrósł z 43 procent w 2011 roku do 46 procent w roku 2012. Z raportem podsumowującym wyniki badań można zapoznać się tutaj.

Czytaj więcej »Trend Micro prezentuje badanie dotyczące bezpieczeństwa chmury

Chmura obliczeniowa, czyli jak ograniczyć koszty w firmie

Laptop, bezprzewodowy dostęp do internetu czy smartfon – większość przedsiębiorców nie wyobraża sobie zarządzania biznesem bez korzystania z nowych technologii. Rozwiązania, które jeszcze przed kilkoma laty wydawały się zbędne, dziś usprawniają prowadzenie firmy, zwiększają elastyczność pracy oraz optymalizują koszty. Podobna przyszłość czeka cloud computing. Obecnie nikt, kto poważnie myśli o zarządzaniu biznesem, nie powinien lekceważyć chmury obliczeniowej. Dlaczego? Zgodnie z prognozami analityków, już za 2-3 lata technologia ta będzie powszechna. Dlatego warto już dziś przeanalizować „za” i „przeciw” korzystania z możliwości, jakie chmura oferuje małym i średnich przedsiębiorcom.

Czytaj więcej »Chmura obliczeniowa, czyli jak ograniczyć koszty w firmie