Archiwa tagu: Check Point

Firma Check Point zhakowała hakerów łamiąc oprogramowanie ransomware „DirCrypt”

Check Point® Software Technologies Ltd. (Nasdaq: CHKP), światowy lider w dziedzinie bezpieczeństwa Internetu, ogłosił dzisiaj, że udało mu się złamać kod DirCrypt, bardzo popularnego złośliwego oprogramowania typu ransomware, dzięki czemu możliwe było odzyskanie danych i plików należących do osób prywatnych i przedsiębiorstw – bez konieczności płacenia przestępcom okupu.

Szybka odpowiedź, szybkie ryzyko?

Kody QR mają za zadanie pomóc użytkownikom w szybki i prosty sposób otrzymać bezpośrednio informacje na temat produktów i usług. Jednak kody te zaczęły być również wykorzystywane do konstruowania ataków z wykorzystaniem inżynierii społecznej. Firma Check Point postanowiła się przyjrzeć temu nowemu trendowi fałszywych kodów QR i rosnącym obawom użytkowników.

Współczesne bezpieczeństwo zaczyna się od pracowników

Jeżeli jest jakaś rzecz, której mogliśmy się nauczyć wyciągając wnioski z wielkich włamań komputerowych na przestrzeni ostatnich kilku lat, to z pewnością będzie to fakt, że pracownicy odgrywają równie istotną rolę w ochronie sieci co technologia. Przedsiębiorstwa często pomijają czynnik ludzkiego błędu i nie szkolą ani nie angażują swoich pracowników w proces ochrony wrażliwych danych.

Miliard dolarów straconych w laptopie

Firmy zanotowały w zeszłym roku ponad 2 miliardy dolarów strat w wyniku zagubienia laptopów! Pracownicy różnych firm zgubili ponad 85 tysięcy komputerów przenośnych – pokazują najnowsze badania ‘’The Billion Dollar Lost Laptop Problem’’ przeprowadzone przez Ponemon Institute, porównujące 329 amerykańskich firm z sektora publicznego i prywatnego zatrudniających od 1 000 do 75 000 pracowników w ponad 12 branżach.