Przejdź do treści

Check Point

Firma Check Point zhakowała hakerów łamiąc oprogramowanie ransomware „DirCrypt”

Check Point® Software Technologies Ltd. (Nasdaq: CHKP), światowy lider w dziedzinie bezpieczeństwa Internetu, ogłosił dzisiaj, że udało mu się złamać kod DirCrypt, bardzo popularnego złośliwego oprogramowania typu ransomware, dzięki czemu możliwe było odzyskanie danych i plików należących do osób prywatnych i przedsiębiorstw – bez konieczności płacenia przestępcom okupu.Czytaj dalej »Firma Check Point zhakowała hakerów łamiąc oprogramowanie ransomware „DirCrypt”

2 Check Point

Check Point rewolucjonizuje metody obrony przed atakami hakerów dzięki narzędziu emulującemu działanie ataków

check point softwareNowy produkt firmy Check Point, Threat Emulation Software Blade, jest pierwszym narzędziem, które potrafi chronić przed wymierzonymi atakami, atakami wykorzystującymi luki w systemie oraz zagrożeniami nieznanymi.

Czytaj dalej »Check Point rewolucjonizuje metody obrony przed atakami hakerów dzięki narzędziu emulującemu działanie ataków

Raz jeszcze o ataku Eurograbber czyli mobilnym skoku na banki

Raz jeszcze Terry Greer-King, główny dyrektor Check Point w Wielkiej Brytanii, który wraz z Versafe wykrył fałszerstwo Eurograbbera opisuje w jaki sposób skomplikowane złośliwe oprogramowanie działające zarówno na PC jak i urządzeniach mobilnych dokonało największego i najbardziej spektakularnego ataku w historii oraz jakie konsekwencje wywołał ten atak na płaszczyźnie bezpieczeństwa banków i ich klientów?

Czytaj dalej »Raz jeszcze o ataku Eurograbber czyli mobilnym skoku na banki

Nieszczelne bazy instytucji publicznych i rządowych

Brytyjczycy i Polacy są zaniepokojeni wyciekiem danych osobistych z instytucji publicznych i finansowych. To wnioski jakie płyną z najnowszego badania, przeprowadzonego przez  firmę Check Point i YouGove na grupie 2000 Brytyjczyków w 2012 roku. Ponad połowa respondentów stwierdziła, że zaufanie do rządu i organizacji z sektora publicznego zmalało ze względu na ciągłe włamania oraz wycieki prywatnych danych, które miały miejsce w ciągu ostatnich 5 lat. 44% zaczęło mniej ufać prywatnym przedsiębiorstwom.

Czytaj dalej »Nieszczelne bazy instytucji publicznych i rządowych

Szybka odpowiedź, szybkie ryzyko?

Kody QR mają za zadanie pomóc użytkownikom w szybki i prosty sposób otrzymać bezpośrednio informacje na temat produktów i usług. Jednak kody te zaczęły być również wykorzystywane do konstruowania ataków z wykorzystaniem inżynierii społecznej. Firma Check Point postanowiła się przyjrzeć temu nowemu trendowi fałszywych kodów QR i rosnącym obawom użytkowników.

Czytaj dalej »Szybka odpowiedź, szybkie ryzyko?

Współczesne bezpieczeństwo zaczyna się od pracowników

Jeżeli jest jakaś rzecz, której mogliśmy się nauczyć wyciągając wnioski z wielkich włamań komputerowych na przestrzeni ostatnich kilku lat, to z pewnością będzie to fakt, że pracownicy odgrywają równie istotną rolę w ochronie sieci co technologia. Przedsiębiorstwa często pomijają czynnik ludzkiego błędu i nie szkolą ani nie angażują swoich pracowników w proces ochrony wrażliwych danych. Jest to poważny problem, bo pomimo ogromnych inwestycji w produkty punktowe używane do ochrony korporacyjnej sieci, to tak naprawdę zwalczanie szerokiej gamy zagrożeń bezpieczeństwa wymaga silnej kombinacji technologii i świadomości użytkowników.

Czytaj dalej »Współczesne bezpieczeństwo zaczyna się od pracowników

Miliard dolarów straconych w laptopie

Firmy zanotowały w zeszłym roku ponad 2 miliardy dolarów strat w wyniku zagubienia laptopów! Pracownicy różnych firm zgubili ponad 85 tysięcy komputerów przenośnych – pokazują najnowsze badania ‘’The Billion Dollar Lost Laptop Problem’’ przeprowadzone przez Ponemon Institute, porównujące 329 amerykańskich firm z sektora publicznego i prywatnego zatrudniających od 1 000 do 75 000 pracowników w ponad 12 branżach. Suma strat wszystkich 329 firm biorących udział w badaniu wyniosła 2,1 miliarda dolarów, co daje średnio 6,4 miliona dolarów na firmę.

Czytaj dalej »Miliard dolarów straconych w laptopie