Check Point Software Technologies

1 Check Point Software Technologies

Bezpieczeństwo dokumentów i danych w środowiskach mobilnych

check point softwareSmartfony i tablety otwierają przed firmami wiele nowych możliwości, ale jednocześnie powodują tyle samo obaw, jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa. W dobie „elastycznych” granic firm potrzebny jest nowy paradygmat IT: „Dane i dokumenty nie powinny być zabezpieczane od zewnątrz, powinny same w sobie zawierać zabezpieczenia”! Krzysztof Wójtowicz, dyrektor zarządzający Check Point Software Technologies Polska podpowiada na co zwrócić uwagę, aby poufne dane i dokumenty firmowe były bezpieczne.

Czytaj więcej »Bezpieczeństwo dokumentów i danych w środowiskach mobilnych

Rok 2013 – wyścig zbrojeń hakerów trwa

Rok 2013 będzie stał pod znakiem wzrostu liczby ataków hakerskich na sieci prywatne i korporacyjne. W 2012 roku w Polsce ponad 7 milionów osób zetknęło się z cyberprzestępczością, na świecie ponad 550 milionów. W efekcie każdy atak hakerów naraża firmy na straty rzędu 100-300 tys. USD. To najnowsze dane, opublikowane przez Check Point Software Technologie w raporcie Security Report 2013.

Czytaj więcej »Rok 2013 – wyścig zbrojeń hakerów trwa

2 Check Point Software Technologies

Współpraca sposobem na walkę z pandemią złośliwego oprogramowania

„Charakterystyczną cechą pandemii jest to, że rozprzestrzenia się natychmiastowo we wszystkich zakątkach świata… Wszyscy razem jesteśmy narażeni i wszyscy razem musimy sobie z tym radzić”. Tak mówiła dr Margaret Chan, szefowa WHO, gdy na początku 2009 wybuchła pandemia H1N1, czyli świńskiej grypy. Jednak mogła równie dobrze mówić o zagrożeniach związanych ze złośliwym oprogramowaniem.

Czytaj więcej »Współpraca sposobem na walkę z pandemią złośliwego oprogramowania

CheckPoint wykupił Liquid Machines

CompFort Meridian Polska – autoryzowany przedstawiciel Check Point® Software Technologies, poinformował o transakcji wykupu firmy Liquid Machines przez Check Point. Liquid Marines to jeden z liderów rynku w zakresie bezpieczeństwa danych i szyfrowania dokumentów, którego produkty chronią przed nadużyciami, modyfikacjami, utracie czy kradzieży własności intelektualnych i wrażliwych informacji.

Czytaj więcej »CheckPoint wykupił Liquid Machines