Chajec Don-Siemion & Żyto

Komentarz ekspercki CDZ: Jak zabezpieczyć roszczenia zanim sąd wyda wyrok?

Procedura rozstrzygania spraw przez polskie sądy trwa niestety bardzo długo – w drastycznych przypadkach na orzeczenie dotyczące roszczeń cywilnych czeka się nawet do kilku lat. Niestety, podczas trwania procesu mogą wystąpić zdarzenia, które uniemożliwią lub w znacznym stopniu utrudnią późniejszą realizację orzeczenia. Przykładowo, w sprawach o roszczenia pieniężne dłużnik może celowo wyzbywać się majątku lub istotnie go obciążyć, aby uniknąć w ten sposób zapłaty. Z kolei w sprawach dotyczących naruszenia praw do znaku towarowego – zanim sąd wyda oczekiwane orzeczenie o zakazie naruszeń – właścicielowi znaku mogą grozić straty finansowe bądź utrata reputacji. Uniknięciu takich sytuacji służy instytucja sądowego zabezpieczenia roszczenia.

Czytaj więcej »Komentarz ekspercki CDZ: Jak zabezpieczyć roszczenia zanim sąd wyda wyrok?

Andrzej Abramczuk nowym wspólnikiem kancelarii CDZ

Chajec, Don-Siemion & Żyto (CDZ) – wiodąca na polskim rynku, niezależna kancelaria prawna – wzmacnia specjalizację prawa telekomunikacyjnego. Od stycznia 2011 partnerem CDZ zostanie Andrzej Abramczuk, ekspert w obsłudze prawnej podmiotów z tego sektora. W dotychczasowej praktyce doradzał na rzecz wiodących alternatywnych operatorów telekomunikacyjnych w kraju, a także w największych w ostatnich latach projektach M&A na rynku telekomunikacyjnym: akwizycji Energis Polska przez GTS Polska oraz przejęciu Germanos Polska przez P4.

Czytaj więcej »Andrzej Abramczuk nowym wspólnikiem kancelarii CDZ

Piotr Kryczek z Kancelarii Chajec, Don-Siemion & Żyto wyróżniony w konkursie Prawnik pro bono

Piotr Kryczek – radca prawny i wspólnik Kancelarii Chajec, Don-Siemion & Żyto – otrzymał jedno z trzech wyróżnień w konkursie Prawnik pro bono organizowanym przez Fundację Uniwersyteckich Poradni Prawnych i dziennik Rzeczpospolita. Konkurs promuje prawników, którzy bezinteresownie służą swoją wiedzą i doświadczeniem m.in. osobom fizycznym, organizacjom pozarządowym, udzielają porad prawnych oraz uczą innych prawa.
Czytaj więcej »Piotr Kryczek z Kancelarii Chajec, Don-Siemion & Żyto wyróżniony w konkursie Prawnik pro bono

Artykuły prasowe i nagrania telewizyjne – co za darmo mogą zamieszczać firmy na swoich stronach internetowych?

Odnośnie zamieszczania materiałów prasowych dotyczących firmy (artykułów, filmów) na jej stronach internetowych i publikowania ich przedruków w firmowych biuletynach mają zastosowanie przepisy Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (zwanej dalej „Prawo Autorskie”).
Czytaj więcej »Artykuły prasowe i nagrania telewizyjne – co za darmo mogą zamieszczać firmy na swoich stronach internetowych?