Przejdź do treści

CERT Polska

Trwa konkurs na plakat „Tworzymy bezpieczny Internet”

Już tylko do 5 stycznia 2012 r. można nadsyłać prace na konkurs na plakat „Tworzymy bezpieczny Internet” skierowany do młodych artystów. Najlepsze prace wyłonione przez znanych polskich grafików będzie można oglądać m.in. w Muzeum Plakatu w Warszawie. Organizatorami konkursu odbywającego się pod patronatem małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej, są NASK i agencja reklamowa Adah Advertising.

Czytaj dalej »Trwa konkurs na plakat „Tworzymy bezpieczny Internet”

ARAKIS.pl ostrzega o zagrożeniach sieciowych

Usługa ARAKIS.pl została stworzona na bazie systemu ARAKIS, opracowanego przez NASK i działający w jego strukturach zespół CERT Polska. Gwarantuje korzystającym z niej firmom dostęp do stale aktualizowanych informacji dotyczących stanu bezpieczeństwa styku sieci LAN z siecią Internet. Pozwala na tworzenie analiz trendów w zakresie propagacji ataków w polskich sieciach teleinformatycznych. 

Czytaj dalej »ARAKIS.pl ostrzega o zagrożeniach sieciowych

CERT Polska w projekcie FISHA

Od marca 2009 roku zespół CERT Polska (działający w strukturach NASK) bierze udział w dwuletnim unijnym projekcie FISHA (A Framework for Information Sharing and Alerting). Głównym celem projektu jest opracowanie prototypu systemu EISAS (European Information Sharing and Alerting System), czyli ogólnoeuropejskiego systemu wymiany i dostępu do informacji dotyczących bezpieczeństwa komputerowego oraz ostrzegania przed zagrożeniami w Internecie.
Czytaj dalej »CERT Polska w projekcie FISHA

SECURE 2008: budowa społecznej świadomości zagrożeń

W czwartek 2 października rozpoczyna się XII Konferencja na temat bezpieczeństwa teleinformatycznego – „SECURE 2008”. Organizatorzy – NASK i działający w NASK zespół CERT Polska – kładą w tym roku nacisk na najważniejsze kwestie związane z ochroną tożsamości i budową świadomości zagrożeń występujących w Internecie.Czytaj dalej »SECURE 2008: budowa społecznej świadomości zagrożeń