Przejdź do treści

CERN

Zwycięzcy IV Olimpiady DialNet Masters wrócili ze Szwajcarii

Wycieczką do Szwajcarii i zwiedzaniem m.in. CERNu, Technoramy i siedziby Google’a zakończył się ostatni etap IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters. W wyprawie wzięli udział Mistrzowie Internetu 2010 – zespoły: „EjTyNoPrzecieżToProste” z I Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy i „AltF4” z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie.

Czytaj dalej »Zwycięzcy IV Olimpiady DialNet Masters wrócili ze Szwajcarii

Wielki Finał IV edycji DialNet Masters nadchodzi

Co łączy światowej sławy kosmonautę Mirosława Hermaszewskiego i Zderzacz Hadronów w CERN-ie? Jaki jest związek między Google i Programem CISCO Networking Academy? Odpowiedzi na te pytania można poznać, biorąc udział w Wielkim Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters już 17 czerwca we Wrocławiu. Wówczas to 46 drużyn z Polski będzie rywalizować o tytuł Mistrzów Internetu 2010 i nagrodę główną – wycieczkę do Szwajcarii.

Czytaj dalej »Wielki Finał IV edycji DialNet Masters nadchodzi

Akceleratory RADPOL zyskały aprobatę Państwowej Agencji Atomistyki

RADPOL SA – lider rynku wyrobów termokurczliwych – otrzymał oficjalne i bezterminowe zezwolenie z Państwowej Agencji Atomistyki na korzystanie z akceleratorów elektronowych IŁU-6 i IŁU-10. Człuchowska Spółka jako jedyna w Polsce posiada 2 przemysłowe akceleratory, które wykorzystuje w procesie sieciowania radiacyjnego do produkcji wyrobów termokurczliwych.
Czytaj dalej »Akceleratory RADPOL zyskały aprobatę Państwowej Agencji Atomistyki