Archiwa tagu: Cembrit

Włókno – cement, czyli dach dla Twojego nowego domu

Dzięki unikalnym właściwościom włókno-cement stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych pokryć dachowych. Architekci coraz chętniej wykorzystują ten materiał w nowo powstałych inwestycjach – nie tylko w budynkach inwentarskich, lecz również w segmencie mieszkaniowym. Idealnym przykładem są inwestycje w Łanach i Oleśnicy.

Płyty elewacyjne – trwałość i elegancja

Włókno-cement kojarzony był do tej pory głównie z pokryciami dachowymi. Okazuje się jednak, że materiał ten doskonale sprawdza się w każdym rodzaju budownictwa – zarówno w obiektach o charakterze publicznym, przemysłowym, jak i segmencie mieszkaniowym, dlatego coraz częściej jest wykorzystywany do wykańczania fasad.

Płyty płaskie alternatywą dla dotychczasowych dociepleń

Koszty remontu docieplenia budynków to lokata w spokojną przyszłość. Przy zastosowaniu nowoczesnej technologii oraz materiałów, a także przy profesjonalnym wykonawstwie, wydatki zwrócą się szybko w postaci niższych rachunków za ogrzewanie, a sam wygląd elewacji zaskoczy najbardziej wybrednych mieszkańców.

Włókno-cement – konieczność czy realna potrzeba?

Jest jednym z powszechnie używanych materiałów w budownictwie. Wykorzystuje się go do budowy i wykończenia dachów, elewacji oraz ścian wewnętrznych i zewnętrznych. Mimo szerokiego zastosowania nadal mało o nim wiemy, a co gorsza – bywa błędnie utożsamiany ze szkodliwym azbestem. Włókno-cement, bo o nim mowa, w przeciwieństwie do swojego „poprzednika”, jest produkowany z naturalnych, neutralnych i bezpiecznych dla zdrowia i środowiska materiałów.