CBOS

1 CBOS

Wakacje w wirtualnym mieście – SimCity sposobem na kreatywny odpoczynek

Okładka SimCityRozpoczął się okres letnich wyjazdów, urlopów, ale przede wszystkim odpoczynku od szkoły oraz codziennych obowiązków. 5,4 mln uczniów rozpoczęło wakacje. Nie wszyscy mają możliwość skorzystania z dłuższego pobytu poza miejscem zamieszkania. W związku z tym warto odpowiednio zaplanować wolny czas swojego dziecka, aby lato w mieście łączyło zarówno atrakcyjną rozrywkę, jak i możliwość rozwoju. Doskonałym rozwiązaniem jest gra SimCity, posiadająca walory edukacyjne oraz ucząca przedsiębiorczości poprzez rozrywkę.

Czytaj więcej »Wakacje w wirtualnym mieście – SimCity sposobem na kreatywny odpoczynek

Letnie dylematy studenta: sezonowa praca za granicą czy staż w Polsce?

Studenci podczas letnich wakacji coraz rzadziej oddają się słodkiemu lenistwu. Niewielu z nich poświęca cały wolny od nauki czas na podróżowanie, czy inne formy wypoczynku. Widmo bezrobocia wśród młodych coraz częściej powoduje, że polscy studenci i uczniowie podejmują wakacyjne staże lub praktyki, bądź pracują sezonowo – w Polsce lub za granicą.

Czytaj więcej »Letnie dylematy studenta: sezonowa praca za granicą czy staż w Polsce?

Dlaczego Polacy nie współdziałają w sferze biznesowej

Według najnowszych danych opublikowanych przez CBOS, ponad połowa zbadanych respondentów (55 proc.) twierdzi, że nie ma z kim współdziałać w sferze biznesowej. Konfrontując te dane z zestawieniami dotyczącymi liczby i struktury młodych polskich przedsiębiorstw oraz oceną warunków prowadzenia w Polsce biznesu odpowiedz na pytanie „dlaczego tak jest?” wydaje się klarowna.

Czytaj więcej »Dlaczego Polacy nie współdziałają w sferze biznesowej

Mama czy już babcia

Rozpacz i zażenowanie, płacz, przerażenie i panika, a innym razem opanowanie i brak emocji lub wręcz spokój – takie reakcje towarzyszyły rodzicom, którzy bardzo wcześnie zostali dziadkami. Mimo początkowego szoku i niedowierzania dość łatwo zaakceptowali sytuację, w której się znaleźli, choć to głównie na nich spoczął obowiązek wychowania kolejnego dziecka – wynika z badania CBOS przeprowadzonego na „młodocianych dziadkach” w ramach III edycji Kampanii na Rzecz Świadomego Rodzicielstwa „Kiedy 1+1=3”.Czytaj więcej »Mama czy już babcia

Polaku oszczędzaj

W krajach zachodniej Europy czy Ameryki jest silnie zakorzeniona kultura inwestycji i oszczędzania. Myśląc o bezpiecznej przyszłości zaczyna się ją realizować już od najmłodszych lat. W Polsce natomiast badania pokazują wyraźnie, że niestety nie lubimy oszczędzać. Polacy w większości nie zabezpieczają się na jesień życia, nie planują też wydatków na najbliższe lata. Czytaj więcej »Polaku oszczędzaj