Przejdź do treści

CATALYST

2 CATALYST

ATAL S.A. debiutuje na rynku Catalyst

atalObligacje ogólnopolskiego dewelopera ATAL S.A. o wartości ponad 25 mln zadebiutowały na rynku Catalyst w alternatywnym systemie obrotu BondSpot. Środki uzyskane z emisji spółka przeznaczy na zakup gruntów pod nowe inwestycje w kluczowych dla firmy miastach. ATAL S.A. jest jednym z trzech największych deweloperów w Polsce pod względem sprzedaży mieszkań. Od stycznia do końca listopada 2013 roku nowych nabywców znalazło 1195 lokali oferowanych przez spółkę.

Czytaj dalej »ATAL S.A. debiutuje na rynku Catalyst

Wyznaczenie pierwszego dnia notowania obligacji Sygnity serii A1 w Alternatywnym Systemie Obrotu na Catalyst

W nawiązaniu do raportu bieżącego 27/2012 dotyczącego emisji obligacji Sygnity S.A. serii A1, Zarząd Sygnity Spółka Akcyjna (dalej „Sygnity”) informuje o wyznaczeniu pierwszego dnia notowania w Alternatywnym Systemie Obrotu na Catalyst dla obligacji seri A1.

Czytaj dalej »Wyznaczenie pierwszego dnia notowania obligacji Sygnity serii A1 w Alternatywnym Systemie Obrotu na Catalyst

Oferta prywatna Solveco zakończona z sukcesem – 8 mln zł trafi na konto spółki

Notowana na Catalyst recyklingowa spółka Solveco S.A., która zapowiadała na koniec ubiegłego roku debiut na rynku NewConnect, zmieniła swoje plany. Akcje nowej emisji na mocy zawartej umowy inwestycyjnej zostaną objęte przez nowego inwestora. Plany upublicznienia akcji na rynku NewConnect zostały na razie odsunięte w czasie.

Czytaj dalej »Oferta prywatna Solveco zakończona z sukcesem – 8 mln zł trafi na konto spółki

Jak osiągnąć roczną stopę zwrotu w granicach 9-12% przy ograniczonym poziomie ryzyka?

Inwestycje w obligacje kojarzą się z najwyższym poziomem bezpieczeństwa i relatywnie niskimi stopami zwrotu osiąganymi poprzez inwestycje w obligacje skarbowe. Oprócz papierów dłużnych Skarbu Państwa istnieje również coraz prężniej rozwijający się segment obligacji korporacyjnych, który oferuje zdecydowanie wyższe stopy zwrotu przy umiarkowanym poziomie ryzyka i właśnie na nim w coraz większym stopniu skupia się uwaga inwestorów.Czytaj dalej »Jak osiągnąć roczną stopę zwrotu w granicach 9-12% przy ograniczonym poziomie ryzyka?

Uczestnictwo na Catalyst

Powstanie zorganizowanego rynku dłużnych papierów wartościowych umożliwia rozwój finansowania przedsięwzięć gospodarczych z wykorzystaniem emisji obligacji, a także efektywne lokowanie wolnych środków w instrumenty dłużne przez większą niż dotąd grupę inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych. Dla inwestorów jest to także dodatkowa możliwość dywersyfikacji portfela inwestycyjnego.

Czytaj dalej »Uczestnictwo na Catalyst