Caritas Polska

Caritas Polska i Carrefour wspólnie walczą z głodem wśród polskich dzieci

Caritas Polska i Carrefour od 6 miesięcy  realizują trzecią edycję programu „Dożywianie z Carrefour”. Dzięki grantowi przyznanemu Caritas przez Międzynarodową Fundację Carrefour 1260 dzieci z całej Polski otrzymuje posiłki przez 5 dni w tygodniu. Objęci opieką zostali podopieczni 42 świetlic środowiskowych Caritas. Wartość udzielonej pomocy wynosi  1,2 mln zł.  Podczas poprzednich edycji programu wydano ponad 400 tys. posiłków, a wsparcie finansowe wyniosło 2 mln 250 tys. złCzytaj dalej »Caritas Polska i Carrefour wspólnie walczą z głodem wśród polskich dzieci

Manolis Dardoufas z Komitetu Regionów gościem Caritas Polska

Manolis Dardoufas z sekretariatu Komisji Obywatelstwa, Sprawowania Rządów, Spraw Instytucjonalnych i Zewnętrznych (CIVEX) w Komitecie Regionów był gościem specjalnym spotkania Zespołu Ekspertów Monitorujących Postępy Polityki Integracyjnej, jakie odbyło się 16 listopada w Caritas Polska. Manolis przedstawił role regionów i samorządów lokalnych w kształtowaniu polityki integracyjnej.

Czytaj dalej »Manolis Dardoufas z Komitetu Regionów gościem Caritas Polska

Tornistry pełne uśmiechów dla dzieci powodzian

Z inicjatywy Caritas Polska po raz kolejny została zorganizowana ogólnopolska akcja  charytatywna „Tornister pełen uśmiechów”. Podobnie jak w roku ubiegłym tak i teraz, akcja skoncentrowana jest na pomocy uczniom z terenów popowodziowych. W ramach akcji 4 września na Rynku w Skierniewicach, odbędzie się koncert charytatywny. Będzie on transmitowany przez TVP1, współorganizatora akcji. Podczas pikniku symbolicznie zostaną wręczone wyprawki Caritas dla małych powodzian. W tym roku trafią one do pięciu i pół tysiąca dzieci ofiar kataklizmu. Jednym z darczyńców akcji jest marka Vector, która przekazała na ten cel 1500 kalkulatorów.

Czytaj dalej »Tornistry pełne uśmiechów dla dzieci powodzian