Przejdź do treści

CAL.pl

Blokowanie stron internetowych w miejscach pracy

Blisko 80 procent pracowników wykorzystuje służbowy komputer do celów prywatnych, a ponad połowa z nich spędza na czynnościach niezwiązanych z pracą ponad godzinę dziennie. W skali nawet niewielkiej firmy daje to wiele setek roboczogodzin rocznie, które pracownicy bezproduktywnie marnują na przeglądanie Internetu, uczestnictwo w sieciach społecznościowych, płacenie rachunków czy robienie zakupów.

Czytaj dalej »Blokowanie stron internetowych w miejscach pracy

Domena europejska .EU przepustką dla polskich przedsiębiorców w podboju rynków UE i całego świata

Jedna domena i aż 500 milionów osób mieszkających w 27 krajach Unii Europejskiej upoważnionych do rejestracji nazwy w domenie .eu. 7 lat po uruchomieniu domena europejska cieszy się dużym powodzeniem, a nazwy z końcówką .eu najchętniej rejestrują przedsiębiorcy prowadzący działalność na terenie całej Wspólnoty.

Czytaj dalej »Domena europejska .EU przepustką dla polskich przedsiębiorców w podboju rynków UE i całego świata

Gotowy CMS czy własna witryna od nowa – który wariant jest lepszy?

Młody przedsiębiorca, stawiający pierwsze kroki w świecie zysków i finansów, pamiętać musi o dwóch podstawowych zasadach. Pierwsza – kto nie ma strony internetowej, ten nie istnieje dla klienta. Zasada numer dwa… nigdy nie zapominaj o zasadzie numer jeden. Własna witryna WWW to jednak niemały wydatek na start, którego zasadność odbija się na dalszym etapie działalności. Który model działania jest bardziej opłacalny – wykorzystanie gotowych szablonów CMS czy tworzenie własnej witryny od samego początku?

Czytaj dalej »Gotowy CMS czy własna witryna od nowa – który wariant jest lepszy?

Serwery w chmurze coraz popularniejsze – zalety prywatnych serwerów wirtualnych

Wirtualne serwery prywatne uruchamiane w modelu chmury stanowią poważną alternatywę dla klasycznych ofert serwerów wirtualnych, VPS i serwerów dedykowanych. CloudServer to możliwość skonfigurowania serwera do własnych potrzeb i płacenia tylko za to, co w danej chwili jest nam potrzebne.

Czytaj dalej »Serwery w chmurze coraz popularniejsze – zalety prywatnych serwerów wirtualnych