Przejdź do treści

BZ WBK

1 BZ WBK

Strategiczne finanse firmy

Rośnie świadomość strategicznej pozycji, jaką powinni zajmować dyrektorzy finansowi, oni sami też bardziej aktywnie włączają się w zarządzanie przedsiębiorstwem. Firmy, które realizują taki model działań osiągają silniejszą pozycję na rynku i konkurencyjne efekty biznesowe. Nowa rola wymaga od banków lepszego zrozumienia potrzeb i bardziej partnerskich zasad współpracy. To najważniejsze wnioski z badania przeprowadzonego we wrześniu 2013 r. na zlecenie Banku Zachodniego WBK, przez ICAN Research, dział badań Harvard Business Review Polska.

Czytaj dalej »Strategiczne finanse firmy

Twój Bank mobilny jak nigdy

Telefony komórkowe, smartfony i tablety poza swoim podstawowym przeznaczeniem coraz częściej stają się narzędziami do zarządzania finansami osobistymi. Z badań TNS Polska przygotowanych dla Banku Zachodniego WBK wynika, że jeszcze 10 lat temu 4 razy mniej klientów banków korzystało z bankowości mobilnej.

Czytaj dalej »Twój Bank mobilny jak nigdy

Ponad 3,5 tysiąca bankomatów w systemie HalCash

W HalCash, innowacyjnej usłudze wypłaty gotówki z bankomatu za pomocą telefonu komórkowego działa już ponad 3,5 tys. maszyn. Należą one do sieci Euronetu, SKOK i BZ WBK i stanowią prawie 20 procent wszystkich bankomatów działających w Polsce. Wysyłanie przekazów zagranicznych i krajowych jest możliwe przez 24 godziny na dobę, we wszystkie dni tygodnia.

Czytaj dalej »Ponad 3,5 tysiąca bankomatów w systemie HalCash

Leasingobiorcy wymagają od leasingodawców coraz więcej, jakość ważniejsza od ceny

Polscy przedsiębiorcy coraz lepiej znają leasing i coraz chętniej z niego korzystają. Równocześnie rosną też ich wymagania względem leasingodawców. Z badania satysfakcji klientów Spółek Leasingowych BZ WBK przeprowadzonego na przez TNS Pentor wynika, że dla przedsiębiorców najważniejsze są wysokie kompetencje doradców leasingowych, korzystna oferta oraz szybka procedura zawarcia umowy.

Czytaj dalej »Leasingobiorcy wymagają od leasingodawców coraz więcej, jakość ważniejsza od ceny

Leasing24.pl – przepustka do kompleksowych rozwiązań finansowych

Od połowy stycznia br. Spółki Leasingowe BZ WBK mają nową stronę internetową. Serwis dostępny jest pod dotychczasowym adresem www.leasing24.pl, jednak jego treść, funkcjonalność oraz szata graficzna zostały zaprojektowane zupełnie od nowa. Prosty i szybki dostęp do informacji o ofercie firmy oraz możliwość złożenia zapytania ofertowego to tylko niektóre z licznych udogodnień, jakie daje nowa strona, a których klienci oczekują od leasingodawcy.

Czytaj dalej »Leasing24.pl – przepustka do kompleksowych rozwiązań finansowych

Zamieszanie wokół OFE zagraża rynkowi obligacji

W piątek, 17 grudnia br. zespół ds. ubezpieczeń Komisji Trójstronnej ma zająć się reformą emerytalną. Jedna z planowanych zmian, czyli obniżenie składki przekazywanej do OFE z 7,2% do 3% lub 5% może spowodować, że towarzystwa emerytalne będą miały mniej środków przeznaczonych na zakup obligacji przedsiębiorstw. To w dłuższej perspektywie stłumi potencjał rozwojowy polskich spółek, które stracą dużą część możliwości pozyskiwania kapitału przez emisję papierów dłużnych.

Czytaj dalej »Zamieszanie wokół OFE zagraża rynkowi obligacji

Ceny ubezpieczeń samochodów firmowych będą rosły, ale nie w leasingu

Spółki Leasingowe BZ WBK od grudnia br. poszerzają swoją ofertę ubezpieczeniową o program ubezpieczeń wieloletnich. Dla przedsiębiorców, którzy zdecydują się na kupno polisy razem z finansowaniem oznacza to gwarancję niezmienności stawek ubezpieczeniowych w całym okresie trwania umów leasingu i pożyczki.

Czytaj dalej »Ceny ubezpieczeń samochodów firmowych będą rosły, ale nie w leasingu