Archiwa tagu: BZ WBK

Ponad 3,5 tysiąca bankomatów w systemie HalCash

W HalCash, innowacyjnej usłudze wypłaty gotówki z bankomatu za pomocą telefonu komórkowego działa już ponad 3,5 tys. maszyn. Należą one do sieci Euronetu, SKOK i BZ WBK i stanowią prawie 20 procent wszystkich bankomatów działających w Polsce. Wysyłanie przekazów zagranicznych i krajowych jest możliwe przez 24 godziny na dobę, we wszystkie dni tygodnia.

Leasingobiorcy wymagają od leasingodawców coraz więcej, jakość ważniejsza od ceny

Polscy przedsiębiorcy coraz lepiej znają leasing i coraz chętniej z niego korzystają. Równocześnie rosną też ich wymagania względem leasingodawców. Z badania satysfakcji klientów Spółek Leasingowych BZ WBK przeprowadzonego na przez TNS Pentor wynika, że dla przedsiębiorców najważniejsze są wysokie kompetencje doradców leasingowych, korzystna oferta oraz szybka procedura zawarcia umowy.

Leasing24.pl – przepustka do kompleksowych rozwiązań finansowych

Od połowy stycznia br. Spółki Leasingowe BZ WBK mają nową stronę internetową. Serwis dostępny jest pod dotychczasowym adresem www.leasing24.pl, jednak jego treść, funkcjonalność oraz szata graficzna zostały zaprojektowane zupełnie od nowa. Prosty i szybki dostęp do informacji o ofercie firmy oraz możliwość złożenia zapytania ofertowego to tylko niektóre z licznych udogodnień, jakie daje nowa strona, a których klienci oczekują od leasingodawcy.

Bank Pocztowy szykuje się na giełdę

Zgodnie z zapowiedziami, Bank Pocztowy wybrał doradcę finansowego i prawnego w związku z planowanym na 2011 rok debiutem na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Doradcą finansowym Banku w procesie będzie BZ WBK (Obszar Rynków Kapitałowych), a oferującym Dom Maklerski BZ WBK.

Zamieszanie wokół OFE zagraża rynkowi obligacji

W piątek, 17 grudnia br. zespół ds. ubezpieczeń Komisji Trójstronnej ma zająć się reformą emerytalną. Jedna z planowanych zmian, czyli obniżenie składki przekazywanej do OFE z 7,2% do 3% lub 5% może spowodować, że towarzystwa emerytalne będą miały mniej środków przeznaczonych na zakup obligacji przedsiębiorstw. To w dłuższej perspektywie stłumi potencjał rozwojowy polskich spółek, które stracą dużą część możliwości pozyskiwania kapitału przez emisję papierów dłużnych.