BZ WBK Finanse & Leasing

Leasing i pożyczki: lekarze korzystają i wymagają

Szybki rozwój sektora prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce, bez względu na kryzys gospodarczy, zaktywizował lekarzy do inwestycji. Jak wynika z danych Związku Polskiego Leasingu, przy zakupie nowoczesnej aparatury, zarządzający placówkami medycznymi chętnie korzystają z leasingu: tylko w 2010 r. wartość finansowania udzielonego przez firmy leasingowe w tej części rynku przekroczyła 0,5 mld zł. Według ekspertów BZ WBK Finanse & Leasing w 2011 r. ta wartość może zostać nawet podwojona.

Czytaj więcej »Leasing i pożyczki: lekarze korzystają i wymagają

Nowy członek zarządu BZ WBK Finanse & Leasing

20 stycznia 2011 r. stanowisko wiceprezesa zarządu spółki BZ WBK Finanse & Leasing objął Tomasz Jędraszewski. Do jego obowiązków będzie należało zarządzanie sprzedażą produktów skierowanych do segmentu małych i średnich przedsiębiorstw, ścisła współpraca z oddziałami Banku Zachodniego WBK, a także rozwijanie pozostałych kanałów dystrybucji nastawionych na pozyskanie klientów MŚP.

Czytaj więcej »Nowy członek zarządu BZ WBK Finanse & Leasing

Elektrownia wiatrowa – szanse na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw

Wszyscy przedsiębiorcy zainteresowani inwestycjami w elektrownie wiatrowe mogą uzyskać praktyczną wiedzę na temat warunków prawnych, etapów realizacji i różnych sposobów finansowania inwestycji podczas warsztatów Elektrownia wiatrowa – szanse na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. Warsztaty organizuje w ramach IV Edycji Tygodnia wiedzy o odnawialnych źródłach energii dziennik „Rzeczpospolita”.

Czytaj więcej »Elektrownia wiatrowa – szanse na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw

Agro Show 2010: dowiedz się, jaki ciągnik kupić i jak go sfinansować

Tegoroczne targi Agro Show będą dla rolników doskonałą okazją do zapoznania się z nowoczesnym sprzętem oraz uzyskania informacji o możliwych formach finansowania. Na stoisku BZ WBK Finanse & Leasing oraz Banku Zachodniego WBK (sektor D, stanowisko nr 290) będzie można zapytać o korzystną pożyczkę lub leasing, a dodatkowo podpisać umowę rachunku bankowego Agro Pakiet.

Czytaj więcej »Agro Show 2010: dowiedz się, jaki ciągnik kupić i jak go sfinansować

Po I półroczu 2010 r. finansowanie maszyn rolniczych na dużym plusie

Polska wykorzystała już ponad 15 mld zł z PROW 2007-2013 – najwięcej ze wszystkich krajów UE. Coraz większą część pozyskiwanych pieniędzy rolnicy przeznaczają na inwestycje realizowane w leasingu lub formie specjalnych pożyczek. Według danych Związku Polskiego Leasingu (ZPL), w pierwszym półroczu 2010 r. firmy leasingowe sfinansowały maszyny rolnicze o łącznej wartości 800 mln zł, czyli o ponad 50% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.Czytaj więcej »Po I półroczu 2010 r. finansowanie maszyn rolniczych na dużym plusie

Branża medyczna inwestuje, firmy leasingowe inwestują w branżę medyczną

Według danych Związku Polskiego Leasingu, w 2009 r., pomimo kryzysu gospodarczego, dynamika rozwoju inwestycji w branży medycznej wyniosła +27% i była najwyższa we wszystkich kategoriach maszyn i urządzeń. Specjaliści z BZ WBK Finanse & Leasing potwierdzają, że także w pierwszym półroczu 2010 r. lekarze i weterynarze bardzo intensywnie korzystali z pożyczek i leasingu.

Czytaj więcej »Branża medyczna inwestuje, firmy leasingowe inwestują w branżę medyczną

O leasingu elektrowni wiatrowych podczas warsztatów inwestowania w odnawialne źródła energii

W ramach warsztatów „Odnawialne źródła energii w Polsce – jak w nie inwestować”, organizowanych w dniach 29 czerwca – 1 lipca 2010 r. przez dziennik „Rzeczpospolita”, będzie można uzyskać praktyczną wiedzę na temat możliwości budowy farm wiatrowych, poszczególnych etapów inwestycji i wymogów formalnych z nią związanych. Organizatorzy przewidzieli dla uczestników indywidualne konsultacje z ekspertami.Czytaj więcej »O leasingu elektrowni wiatrowych podczas warsztatów inwestowania w odnawialne źródła energii

Spółki Leasingowe BZ WBK w 2009 r.

W 2009 r. Spółki Leasingowe BZ WBK sfinansowały ruchomości i nieruchomości warte łącznie 1,319 mld zł. Wypracowany wynik daje firmie szóste miejsce wśród polskich firm leasingowych. Mimo, iż ubiegły rok okazał się trudny dla całej branży, eksperci Spółek Leasingowych BZ WBK podkreślają, że w ostatnich kwartałach spadki były coraz mniejsze, co jest zapowiedzią wzrostu skłonności do inwestowania w 2010 r. Czytaj więcej »Spółki Leasingowe BZ WBK w 2009 r.