business intelligence

Politechnika Warszawska uruchamia studia podyplomowe analityki biznesowej

W roku akademickim 2013/2014 uruchomione zostaną – prawdopodobnie po raz pierwszy w Polsce przez osoby o tak dużym doświadczeniu praktycznym w międzynarodowym biznesie – studia podyplomowe z analityki biznesowej. Studia organizowane są przez Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (WEiTI PW) we współpracy ze Szkołą Biznesu PW. Trwają jeden rok.

Czytaj dalej »Politechnika Warszawska uruchamia studia podyplomowe analityki biznesowej

Zawirowania gospodarcze przyspieszą rozwój systemów Business Intelligence

Według analiz Gartnera (2011), do 2014 r. 30% aplikacji Business Intelligence (BI) będzie „zdolnych” proaktywnie przewidywać rzeczywistość biznesową. Liczne badania potwierdzają rosnące znaczenie narzędzi BI i prognozują, że ich upowszechnieniu, także w polskich przedsiębiorstwach, paradoksalnie może pomóc globalne spowolnienie gospodarcze.

Czytaj dalej »Zawirowania gospodarcze przyspieszą rozwój systemów Business Intelligence

Od czego zależy jakość Business Intelligence?

Umiejętne zarządzanie wiedzą w organizacji jest dzisiaj kluczem do przetrwania i sukcesu na rynku. Konieczność szybkiego reagowania na zmieniające się warunki wymaga błyskawicznych decyzji przy możliwie najniższym stopniu ryzyka. Nieodzowne stają się narzędzia BI współpracujące z systemami nadzorującymi wszystkie gałęzie działalności firmy, co pozwala zwiększać efektywność ekonomiczną i konkurencyjność przedsiębiorstwa.

Czytaj dalej »Od czego zależy jakość Business Intelligence?

QlikView – nieustanny rozwój

QlikView – jedno z najnowocześniejszych rozwiązań BI na rynku – stale się rozwija i powiększa bazę klientów. Przełomowa wersja nr 10 zawierająca nowe funkcjonalności, aplikacje na urządzenia mobilne oraz awans do kwadratu liderów w raporcie Gartnera to tylko niektóre z ostatnich osiągnięć, którymi może się pochwalić QlikView.

Czytaj dalej »QlikView – nieustanny rozwój

TETA inwestuje w rozwiązania Business Intelligence

TETA BI CENTER to nowa spółka – córka Grupy Kapitałowej TETA. Umożliwi ona w jeszcze większym stopniu skoncentrowanie się na rynku BI. Nowy podmiot będzie świadczyć usługi w zakresie projektowania i wdrażania systemów budżetowania, controllingu, raportowania i analiz dla średnich i dużych przedsiębiorstw z wykorzystaniem własnych produktów informatycznych firmowanych i stworzonych przy współudziale firmy TETA SA.

Czytaj dalej »TETA inwestuje w rozwiązania Business Intelligence

Najnowszy raport Computerworld TOP 200 potwierdza dominację SAS Institute na polskim rynku Business Intelligence

W opracowanym przez redakcję Computerworld rankingu firm informatycznych i telekomunikacyjnych TOP200, SAS Institute po raz kolejny zajął pierwsze miejsce w kategorii firm osiągających przychody ze sprzedaży systemów Business Intelligence (BI). Czytaj dalej »Najnowszy raport Computerworld TOP 200 potwierdza dominację SAS Institute na polskim rynku Business Intelligence

15 innowacji na 5 urodziny systemu Impuls 5

Mija 5 lat od rozpoczęcia pierwszego wdrożenia Impuls 5. W tym czasie system rozwijał się w ramach posiadanych funkcjonalności, został również wzbogacony o liczne moduły daleko wychodzące poza standard MRPII /ERP. 15 aplikacji poszerza możliwości wykorzystania systemu Impuls 5 w najróżniejszych obszarach – od zarządzania kapitałem ludzkim, przez produkcję po wsparcie strategicznych decyzji biznesowych.Czytaj dalej »15 innowacji na 5 urodziny systemu Impuls 5

IDC: 33 proc. firm niezadowolonych z tradycyjnych Business Intelligence

Badania* przeprowadzone przez analityków IDC objęły najpopularniejsze narzędzia dedykowane do analiz i controllingu. Wyniki, choć uśrednione, dobrze obrazują kierunek, w jakim należy je rozwijać. Niski lub bardzo niski poziom satysfakcji z pracy w tradycyjnych rozwiązaniach Business Intelligence deklaruje aż 33 proc. respondentów i tylko 4 proc. użytkowników Business Intelligence in-memory.Czytaj dalej »IDC: 33 proc. firm niezadowolonych z tradycyjnych Business Intelligence