Przejdź do treści

BuildDesk

Wciąż budujemy energochłonnie

Dziś, kiedy ceny energii i paliw rosną, nikt się już nie zastanawia CZY zmniejszyć zużycie energii, ale JAK to zrobić. Większość z nas ma świadomość, że to właśnie w naszych domach i mieszkaniach znajdują się potencjalne oszczędności. Wciąż jednak 57 proc. społeczeństwa uważa, że najlepszym sposobem na oszczędzanie energii są energooszczędne żarówki i sprzęt AGD.

Czytaj dalej »Wciąż budujemy energochłonnie

BuildDesk wspiera ideę 3xE

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że zwalczanie zmian klimatycznych musi się zacząć od największych pochłaniaczy energii, czyli budynków zużywających około 40 proc. całkowitej wytwarzanej energii. Walka z marnotrawstwem w tym sektorze będzie więc potencjalnie najbardziej efektywnym sposobem przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Jednak jak w praktyce każdy z nas może zwiększyć efektywność energetyczną lub też zredukować emisję dwutlenku węgla?

Czytaj dalej »BuildDesk wspiera ideę 3xE

Polska uczestnikiem projektu TABULA

Czternaście państw europejskich uczestniczy w projekcie TABULA, którego celem jest stworzenie jednolitej typologii budynków mieszkalnych. Koordynator projektu, niemiecki Institute for Housing and Environment zadba o to, by do kwietnia 2012 roku zakończyły się prace nad stworzeniem ujednoliconego zestawienia, które pozwoli porównywać budynki pod względem ich efektywności energetycznej zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym.Czytaj dalej »Polska uczestnikiem projektu TABULA

Urzeczywistnianie idei, czyli o powstaniu KIGEE

Po zebraniu założycielskim, które odbyło się 24 czerwca b.r. w gmachu warszawskiego Instytutu Biotechnologii, Krajowa Izba Gospodarczej Efektywności Energetycznej (KIGEE) przestała być pomysłem, a stała się funkcjonującą instytucją. Inicjatorami przedsięwzięcia, które ma za zadanie wspieranie działań zmierzających do podnoszenia efektywności energetycznej w Polsce są m.in. Leszek Jaremkiewicz (Argox), Rafał Hapek (SCiAE) i Grzegorz Nowak (A-CERT).

Czytaj dalej »Urzeczywistnianie idei, czyli o powstaniu KIGEE

Efektywność energetyczna nie zawsze taka oczywista…

Czy ze świadectwa charakterystyki energetycznej rzeczywiście można jasno wyczytać, który budynek jest bardziej energooszczędny względem drugiego? Jakie dane powinny nas szczególnie interesować oraz w jaki sposób należałoby je interpretować, aby uzyskać komplet informacji na temat charakterystyki energetycznej budynku? Wszystkie te informacje, choć zawarte w świadectwie, nie wystarczą, aby prawidłowo odczytać dane dotyczące budynku.

Czytaj dalej »Efektywność energetyczna nie zawsze taka oczywista…

BuildDesk szkoli i edukuje w zakresie efektywności energetycznej

Już prawie półtora roku minęło od wprowadzenia obowiązku certyfikacji energetycznej budynków w Polsce. Przedstawiciele organizacji i firm zaangażowani w rozwój tej branży, wspólnie debatują nad możliwościami, jakie daje certyfikacja i efektywność energetyczna, jak również starają się wymierzać kierunki i strategie rozwoju działań związanych ze stanem energetycznym budownictwa w Polsce.BuildDesk w ramach tych działań edukuje, informuje i dyskutuje.Czytaj dalej »BuildDesk szkoli i edukuje w zakresie efektywności energetycznej