Budimex

Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod Park Biznesu Teofilów

W dniu 9 listopada nastąpiła uroczysta inauguracja budowy Park Biznesu Teofilów – nowoczesnej inwestycji biurowej w Łodzi oferującej atrakcyjne powierzchnie najmu dedykowane dla sektora BPO oraz usług. Podczas wmurowania kamienia węgielnego obecni byli przedstawiciele inwestora – Arka BZ WBK Fundusz Rynku Nieruchomości 2 FIZ, generalnego wykonawcy – Budimex SA oraz zaproszeni goście.

Czytaj więcej »Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod Park Biznesu Teofilów

Program Good CSR

W programie Good CSR 2009 wzięło udział 30 firm. Program ma na celu promowanie raportowania pozafinansowych aspektów działalności firm i jest autorskim przedsięwzięciem międzynarodowej firmy doradczej Braun & Partners Network. Pierwsza edycja programu miała miejsce w 2008 roku na Węgrzech. W tym roku program został rozszerzony na kolejne kraje Europy Środkowo-Wschodniej – Polskę i Rumunię. Pierwszymi polskimi firmami biorącymi udział w Programie były Lotos i Budimex.Czytaj więcej »Program Good CSR

30 firm z Polski, Węgier i Rumunii uczestniczy w międzynarodowym programie Good CSR 2009

Trzydzieści firm wzięło udział w międzynarodowym programie Good CSR 2009. Program Good CSR ma na celu promowanie raportowania pozafinansowych aspektów działalności firm i jest autorskim przedsięwzięciem międzynarodowej firmy doradczej Braun & Partners Network. Pierwsza edycja programu miała miejsce w 2008 roku na Węgrzech. Czytaj więcej »30 firm z Polski, Węgier i Rumunii uczestniczy w międzynarodowym programie Good CSR 2009

Będzie lepiej na rynku nieruchomości?

W ostatnim tygodniu napłynęło dużo informacji od deweloperskich spółek giełdowych. GTC odkupiła pozostałą część udziałów w spółce Galeria Burgas, której przedmiotem działalności jest realizacja i wynajem centrum handlowego. Echo pozyskało z kolei z niemieckiego banku kredyt w wysokości 100 mln euro na rozbudowę centrum handlowo-rozrywkowego Galeria Echo w Kielcach. Czytaj więcej »Będzie lepiej na rynku nieruchomości?

Pierwsze jaskółki powrotu koniunktury, czyli podsumowanie wyników spółek za II kwartał 2009 r.

31 sierpnia br. minął termin publikacji danych finansowych za II kwartał przez spółki notowane na warszawskiej giełdzie. Spowolnienie gospodarcze z jakim mamy do czynienia w Polsce, znalazło po raz kolejny odzwierciedlenie w wynikach spółek. Czytaj więcej »Pierwsze jaskółki powrotu koniunktury, czyli podsumowanie wyników spółek za II kwartał 2009 r.

Słabsze perspektywy dla stali budowlanej w Polsce

W rezultacie spowolnienia w sektorze budowlanym, w 2009 r. na rynku stali dla budownictwa w Polsce nastąpi wyraźne wyhamowanie będące kontynuacją niekorzystnej koniunktury z końca 2008 r. Dodatkowo, problemy w branży motoryzacyjnej pogłębią złą sytuację w sektorze stalowym jako całości. Pewnej poprawy można się spodziewać nie wcześniej niż w połowie 2009 r.

Czytaj więcej »Słabsze perspektywy dla stali budowlanej w Polsce