Archiwa tagu: BSA

Światowi eksperci debatują o własności intelektualnej w Polsce

Do Krakowa przybywają dzisiaj największe postaci świata własności intelektualnej, by wspólnie zastanowić się nad zwiększeniem innowacyjności Europy w zakresie liczby zgłoszeń i wdrożeń wynalazków, legalnego korzystania z dzieł twórców i producentów oraz aby dyskutować o priorytetach ochrony prawno-patentowej, praw autorskich oraz innych praw własności przemysłowej.

Zgłoś nielegalne oprogramowanie

Zakończyła się trwająca blisko 2 miesiące telewizyjna kampania informacyjna BSA, której celem było zwrócenie uwagi na problem korzystania z nielegalnego oprogramowania w firmach oraz poinformowanie o możliwości zgłoszenia BSA przypadków piractwa. W efekcie kampanii odnotowano blisko czterokrotny wzrost liczby tego rodzaju zgłoszeń.

Asseco Poland SA regionalnym członkiem BSA

Czołowa polska spółka informatyczna przyłączyła się do działań BSA w Polsce i w Europie.Asseco Poland SA, czołowa spółka informatyczna w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej, oferująca specjalistyczne oprogramowanie oraz rozwiązania w zakresie IT dla kluczowych sektorów gospodarki, została członkiem Business Software Alliance w regionie EMEA.

Microsoft razem z konsumentami przeciwko globalnemu piractwu komputerowemu

Coraz częściej napływają do Microsoft doniesienia od konsumentów o nieświadomym nabyciu przez nich podrobionego oprogramowania. Najczęściej kupione programy są zainfekowane wirusami, a ich kod zmodyfikowany przez hakerów. W ciągu ostatnich dwóch lat Microsoft otrzymał ponad 150 000 takich informacji. To ponad dwukrotnie więcej niż w poprzednich okresach.

McAfee ogólnoświatowym członkiem BSA

Lider technologii bezpieczeństwa przyłączył się do działań BSA w regionie Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki. Firma McAfee, zajmująca się technologią bezpieczeństwa, rozszerzyła swoją współpracę z Business Software Alliance. Dotychczasowa współpraca w regionie Azji i obu Ameryk została rozszerzona na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.