BRIC

Jeszcze Tygrysy czy już Lwy?

W połowie XXI wieku gospodarki Brazylii, Rosji, Indii i Chin będą silniejsze niż wszystkich krajów grupy G6. Co ważniejsze, rynki te doskonale się uzupełniają i nakręcają światową koniunkturę. Wszystko wskazuje na to, że w przeciągu najbliższego półwiecza to Brazylia, Rosja, Indie i Chiny będą rozdawać karty globalnej gospodarki.

Czytaj więcej »Jeszcze Tygrysy czy już Lwy?

Kraje BRIC atrakcyjne także dla polskich inwestorów

Inwestorzy z Polski powinni rozważyć inwestycje na rynkach BRIC – Brazylii, Rosji, Indii i Chin – twierdzi Allianz Global Investors (AllianzGI). Według AllianzGI, gospodarki Brazylii, Rosji, Indii i Chin znacząco wyróżniają się spośród wschodzących rynków ze względu na korzystne połączenie wysokiego i stałego wzrostu, ogromnej liczby ludności oraz rosnącej współpracy gospodarczej między niniejszymi państwami. AllianzGI uważa, że dzięki połączeniu tych kluczowych i wpływowych czynników, rynki BRIC są atrakcyjnym wyborem dla długoterminowych inwestorów. Czytaj więcej »Kraje BRIC atrakcyjne także dla polskich inwestorów

Europa prawie ćwierć wieku za USA

Europejski sen o doścignięciu gospodarki USA jeszcze długo nie stanie się jawą. Gospodarka UE wciąż pozostaje daleko w tyle za Stanami Zjednoczonymi. Jednocześnie kurczy się dystans pomiędzy Europą i krajami BRIC (Brazylia, Rosja, Indie i Chiny) – wynika z opublikowanych przez Stowarzyszenie Europejskich Izb Handlowych i Przemysłowych Eurochambres badań “Timedistance study”, w których porównano dystans czasowy, jaki dzieli główne światowe gospodarki.

Czytaj więcej »Europa prawie ćwierć wieku za USA