BPH

Pieniądz elektroniczny lepszy niż papierowy

Przedpłacona karta podarunkowa jest świadczeniem pieniężnym w formie elektronicznego pieniądza, dlatego w prawie podatkowym jest traktowana tak samo jak gotówka. Opinia Ministerstwa Finansów potwierdza stanowisko, że karty przedpłacone otrzymane przez pracownika sfinansowane ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych są zwolnione z podatku dochodowego do wysokości 380 zł w roku podatkowym.

Czytaj więcej »Pieniądz elektroniczny lepszy niż papierowy

Akcje PZU można kupić w banku bez kolejki

Klienci pięciu banków są w uprzywilejowanej sytuacji i nie muszą tłoczyć się w kolejce, aby wziąć udział w najbardziej pożądanej giełdowej ofercie ostatnich lat. Wystarczy, że po akcje PZU pójdą do swojego banku. Taką możliwość mają właściciele ROR-ów w: Pekao, BPH, Alior Banku, mBanku i MultiBanku. Każda z tych instytucji posiada licencję maklerską, z której w prosty sposób mogą skorzystać ich klienci. Wystarczy, że złożą wniosek o aktywowanie rachunku maklerskiego. Od przyszłego roku do grona tych instytucji zamierza dołączyć też Raiffeisen Bank.

Czytaj więcej »Akcje PZU można kupić w banku bez kolejki

Franczyza bankowa: 350 nowych placówek partnerskich

W 2009 roku franczyza bankowa rosła wolniej niż w poprzednich – wynika z badania firmy doradczej PROFIT system. W minionym roku przybyło blisko 350 placówek partnerskich wobec 580 rok wcześniej. Liczba placówek działających na licencji przekroczyła już 4 tysiące. Według zapowiedzi banków tym roku jest szansa na otwarcie nawet 700 kolejnych.Czytaj więcej »Franczyza bankowa: 350 nowych placówek partnerskich