Przejdź do treści

Bogusław Półtorak

Można jeszcze zgłosić udział w konkursach technologicznych Gazety Bankowej

Do 31 stycznia można zgłaszać projekty informatyczne w konkursie Lider Informatyki Instytucji Finansowych. Producenci urządzeń, firmy wdrożeniowe i usługodawcy, którzy mają oferty dla instytucji finansowych mogą również, już po raz piąty, wziąć udział w plebiscycie Hit Roku 2012.

Czytaj dalej »Można jeszcze zgłosić udział w konkursach technologicznych Gazety Bankowej

Kryzys nam nie straszny, a prezenty chętnie kupujemy w sieci

Serwis Ceneo.pl przeprowadził w listopadzie ankietę wśród swoich użytkowników, pytania dotyczyły przedświątecznych wydatków. Wyniki pokazują, że większość osób nie odczuwa kryzysu – 39,9% ankietowanych wyda na święta podobną kwotę jak w zeszłym roku, a 27,6% zadeklarowało, że wyda więcej. Internauci doceniają również wygodę zakupów w sieci – 66,8% kupi przynajmniej część prezentów w ten właśnie sposób.

Czytaj dalej »Kryzys nam nie straszny, a prezenty chętnie kupujemy w sieci

Cykl artykułów PSPR w Bankier.pl

Polskie Stowarzyszenie Public Relations (PSPR) nawiązało współpracę merytoryczną z redakcją portalu Bankier.pl. Na stronach portalu regularnie ukazywać się będą artykuły członków Stowarzyszenia przybliżające działalność specjalistów public relations czytelnikom portalu, w większości osobom nie związanym bezpośrednio z działaniami komunikacyjnymi. W portalu można przeczytać już pierwszy z artykułów zapowiadający serię.

Czytaj dalej »Cykl artykułów PSPR w Bankier.pl

Dane o sprzedaży detalicznej gorsze od oczekiwań

W sierpniu wartość sprzedaży detalicznej w Polsce zmniejszyła się o 4,2% m/m, lecz wzrosła o 5,2% w ujęciu rocznym podał Główny Urząd Statystyczny. Ten ostatni wynik rozczarował wielu ekonomistów, którzy liczyli na wynik rzędu 5,5%. Najmocniej spadły obroty w sklepach z meblami, sprzętem AGD oraz RTV, które były o 4,9% niższe niż przed rokiem.Czytaj dalej »Dane o sprzedaży detalicznej gorsze od oczekiwań

Produkcja przemysłowa na dnie

Wyhamowanie spadku produkcji przemysłowej w sierpniu na poziomie -0,2 proc. r/r (znacznie poniżej oczekiwań) wskazuje, że być może jesteśmy już na dnie. Co prawda m/m odnotowano spadek 4,7 proc., ale wynik roczny jest bardziej wyrazisty. Parafrazując znanego satyryka, chodzi nam jednak o to, żeby to dno nam się w przemyśle nie oberwało.Czytaj dalej »Produkcja przemysłowa na dnie