Archiwa tagu: Bogusław Półtorak

Można jeszcze zgłosić udział w konkursach technologicznych Gazety Bankowej

Do 31 stycznia można zgłaszać projekty informatyczne w konkursie Lider Informatyki Instytucji Finansowych. Producenci urządzeń, firmy wdrożeniowe i usługodawcy, którzy mają oferty dla instytucji finansowych mogą również, już po raz piąty, wziąć udział w plebiscycie Hit Roku 2012.

Kryzys nam nie straszny, a prezenty chętnie kupujemy w sieci

Serwis Ceneo.pl przeprowadził w listopadzie ankietę wśród swoich użytkowników, pytania dotyczyły przedświątecznych wydatków. Wyniki pokazują, że większość osób nie odczuwa kryzysu – 39,9% ankietowanych wyda na święta podobną kwotę jak w zeszłym roku, a 27,6% zadeklarowało, że wyda więcej. Internauci doceniają również wygodę zakupów w sieci – 66,8% kupi przynajmniej część prezentów w ten właśnie sposób.

Cykl artykułów PSPR w Bankier.pl

Polskie Stowarzyszenie Public Relations (PSPR) nawiązało współpracę merytoryczną z redakcją portalu Bankier.pl. Na stronach portalu regularnie ukazywać się będą artykuły członków Stowarzyszenia przybliżające działalność specjalistów public relations czytelnikom portalu, w większości osobom nie związanym bezpośrednio z działaniami komunikacyjnymi.

Rok w kryzysie – wiele hałasu o nic?

Od momentu kiedy apogeum recesji objęło gospodarkę naszego kraju minął ponad rok. Niewątpliwie kryzys wpłynął znacząco na nasz kraj, ale czy spowodował takie spustoszenie, jak głosiły prognozy? Analitycy Związku Firm Doradztwa Finansowego zgadzają się, co to tego, że panika i reakcje związane ze spowolnieniem gospodarczym były przesadzone.

G-20 zaglądnie do portfeli bankowców

Rozpoczynający się szczyt G-20, czyli możnych tego świata, ma pochylić się nad kwestią ograniczenia samowoli banków, a na sztandarze zmian jest przede wszystkim problem premii bankowców. Temat niewątpliwie nośny i medialny, ale o ile jego postawienie przychodzi łatwo, to rozwiązanie już niekoniecznie.

Produkcja przemysłowa na dnie

Wyhamowanie spadku produkcji przemysłowej w sierpniu na poziomie -0,2 proc. r/r (znacznie poniżej oczekiwań) wskazuje, że być może jesteśmy już na dnie. Co prawda m/m odnotowano spadek 4,7 proc., ale wynik roczny jest bardziej wyrazisty. Parafrazując znanego satyryka, chodzi nam jednak o to, żeby to dno nam się w przemyśle nie oberwało.