Archiwa tagu: Biuro Informacji Kredytowej

Co zrobić kiedy zgubimy dokumenty?

Kradzież lub zagubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu tożsamości jest nie tylko uciążliwe z uwagi na konieczność wyrabiania nowego dokumentu. Największym problemem jest niebezpieczeństwo wykorzystania naszych danych do celów przestępczych, np. wyłudzenia kredytu.

Jak bank ocenia klientów?

Jednym z głównych elementów oceny wiarygodności klienta banku, są dane zgromadzone w Biurze Informacji Kredytowej. Instytucje finansowe mają obowiązek każdorazowej oceny klienta pod kątem jego zdolności do spłacania rat kredytu. Informacje pozytywne, negatywne, a także brak jakichkolwiek informacji dotyczących historii kredytowej w BIK, są dla banku podstawą oceny wiarygodności osoby ubiegającej się o kredyt.

Pozytywna historia kredytowa zwiększa zaufanie banków

Czy chętnie pożyczamy naszą własność komuś kogo nie znamy? Czy powierzylibyśmy pieniądze osobie, na której nie wiadomo, czy można polegać? Klienci wybierają banki kierując się zaufaniem do nich. Ale i banki, kiedy udzielają kredytów, preferują takich klientów, do których mogą mieć zaufanie. Czyli tych, którzy mają pozytywną historią kredytową.

BIK oferuje system ułatwiający relacje pomiędzy bankami i przedsiębiorcami

Kolejne banki przystępują do systemu wymiany informacji o zobowiązaniach przedsiębiorców. Do końca roku w bazie prowadzonej przez Biuro Informacji Kredytowej znajdzie się już ponad 700 tys. informacji o podmiotach gospodarczych. Rozbudowa systemu nie tylko zwiększy ilość informacji zarówno pozytywnych jak i negatywnych, ale także przyczyni się do usprawnienia procedur i przyśpieszy proces udzielania kredytów.

Smava.pl – bezpieczeństwo w pożyczkach między ludźmi

W dniu dzisiejszym opublikowany został reportaż filmowy o serwisie smava.pl. Materiał pokazuje działania Departamentu Weryfikacji serwisu, jak również zawiera wypowiedzi przedstawicieli instytucji takich jak Biuro Informacji Kredytowej SA, Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor SA, Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA oraz firmy windykacyjnej Kaczmarski Inkasso.