Archiwa tagu: BIK

Pozytywna historia kredytowa zwiększa zaufanie banków

Czy chętnie pożyczamy naszą własność komuś kogo nie znamy? Czy powierzylibyśmy pieniądze osobie, na której nie wiadomo, czy można polegać? Klienci wybierają banki kierując się zaufaniem do nich. Ale i banki, kiedy udzielają kredytów, preferują takich klientów, do których mogą mieć zaufanie. Czyli tych, którzy mają pozytywną historią kredytową.

BIK oferuje system ułatwiający relacje pomiędzy bankami i przedsiębiorcami

Kolejne banki przystępują do systemu wymiany informacji o zobowiązaniach przedsiębiorców. Do końca roku w bazie prowadzonej przez Biuro Informacji Kredytowej znajdzie się już ponad 700 tys. informacji o podmiotach gospodarczych. Rozbudowa systemu nie tylko zwiększy ilość informacji zarówno pozytywnych jak i negatywnych, ale także przyczyni się do usprawnienia procedur i przyśpieszy proces udzielania kredytów.

BIK Brokers w dobrej kondycji

Dobrych wyników finansowych nie brakuje nawet w czasach kryzysu. Przykładem jest gdańska Grupa BIK specjalizująca się w ubezpieczeniach komunikacyjnych, która w pierwszym kwartale 2009 roku odnotowała  10 procentowy wzrost wartości przypisu składki w porównaniu do  analogicznego okresu 2008 roku. Także liczba pojazdów ubezpieczonych za pośrednictwem Grupy BIK zwiększyła dynamikę o 21 proc. w porównaniu do… Czytaj dalej »

Zarządzać kryzysem

Masz problemy finansowe, ponieważ nie jesteś w stanie spłacać kredytu – nie panikuj, nie popadaj w rozpacz. To odbiera Ci szansę na racjonalne działanie.

E-podpis w prezencie wraz z ofertą InfoMonitora

InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej przygotował specjalną ofertę promocyjną, w ramach której przedsiębiorcy otrzymają podpis elektroniczny na rok za darmo. Wystarczy podpisać umowę z InfoMonitorem, by oprócz dostępu do Centralnej Ewidencji Dłużników InfoMonitora oraz baz bankowych BIK i ZBP, uzyskać nieodpłatnie e-podpis.