Przejdź do treści

Beata Szilf-Nitka

Sieć jest tańsza, szybsza i sprawniejsza – także dla pracodawców

Pracodawcy, publikujący oferty w internetowych serwisach rekrutacyjnych proponują najczęściej zatrudnienie na pełny etat. Takie oferty stanowią obecnie 65 proc. z ponad 50 tysięcy opublikowanych w największych giełdach pracy. Najczęściej pochodzą z takich działów jak produkcja, budownictwo, IT oraz bankowość i finanse. Najchętniej tą formę zatrudnienia oferują pracodawcy z Mazowsza, Śląska oraz Wielkopolski a najmniej propozycji pochodzi w województwa zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego. Wśród pozostałych ofert, 25 proc. stanowią propozycje pracy tymczasowej, a zaledwie 10 proc. to oferty dotyczące zatrudnienia na część etatu.

Czytaj dalej »Sieć jest tańsza, szybsza i sprawniejsza – także dla pracodawców

Czas inżynierów

Wraz z poprawą wskaźników ekonomicznych, przybywa ofert pracy w budownictwie oraz produkcji. Z początkiem września, w największych polskich serwisach rekrutacyjnych, opublikowano ponad 2,4 tys. ofert dla inżynierów. Najczęściej poszukiwani byli specjaliści w dziedzinie infrastruktury drogowej i kolejowej, eksperci IT, technolodzy, konstruktorzy, inspektorzy nadzoru oraz handlowcy. W tym miesiącu nie brakowało także ofert pochodzących z takich branż, jak przemysł ciężki i wydobywczy, badania i rozwój, kontrola jakości czy instalacje.

Czytaj dalej »Czas inżynierów

Najwięcej ofert pracy z zagranicy pochodzi z krainy tulipanów

Z ponad 2 tys. zagranicznych ofert pracy, opublikowanych w pierwszej połowie lipca w największych serwisach rekrutacyjnych, jedna na cztery pochodzi z Holandii. Poszukiwani są nie tylko chętni do pracy w rolnictwie czy budownictwie ale także informatycy, mechanicy, pracownicy produkcyjni, inżynierowie oraz pielęgniarki. Holenderscy pracodawcy coraz częściej oferują polskim pracownikom długoterminowe kontrakty.

Czytaj dalej »Najwięcej ofert pracy z zagranicy pochodzi z krainy tulipanów

Sprzedawcy zawsze poszukiwani

Wraz z poprawą koniunktury, przybywa ofert pracy w handlu oraz przemyśle spożywczym. W kwietniu, w największych polskich serwisach rekrutacyjnych, opublikowano ponad 12 tys. ofert dla handlowców, sprzedawców oraz pracowników sektora spożywczego. Praca czeka zarówno na osoby bez przygotowania zawodowego, jak i na te, które mają już duże doświadczenie handlowe.

Czytaj dalej »Sprzedawcy zawsze poszukiwani