Baumit

Wpływ unijnych dyrektyw dotyczących budynków energetycznych na polską branżę budowlaną – czy będziemy mieszkać taniej i zdrowiej?

W ostatnich latach tematem numer jeden dla branży budowlanej stało się uzyskanie jak najwyższej efektywności energetycznej. Wynika to w dużej mierze ze zmieniających się regulacji prawnych, będących przede wszystkim konsekwencją unijnych zobowiązań w zakresie zmniejszania zapotrzebowania budynków na energię użytkową. Jak zmiany te wpłyną na nasze życie oraz sektor budowlany?

Czytaj dalej »Wpływ unijnych dyrektyw dotyczących budynków energetycznych na polską branżę budowlaną – czy będziemy mieszkać taniej i zdrowiej?

Baumit pomaga Stowarzyszeniu „Pomocna Dłoń”

Warsztat Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej, działający pod patronatem Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”, każdego dnia otacza opieką 45 osób niepełnosprawnych intelektualnie z terenu gmin Gnojnik, Brzesko, Czchów, Iwkowa i Bochnia. Głównym zadaniem Warsztatu jest rehabilitacja zawodowa i społeczna tych osób, pod fachowym okiem instruktorów terapii zajęciowej, która umożliwi im zdobycie odpowiednich wiadomości i umiejętności potrzebnych do samodzielnego funkcjonowania. Firma Baumit przekazując kompletny system ociepleń przyczyniła się do aktywizacji pracowni remontowo – budowlanej. Gest ten pozwoli na poszerzenie zakresu zdobywanych umiejętności zawodowych przez podopiecznych stowarzyszenia. Materiały wykończeniowe umożliwią docieplenie elewacji nowo rozbudowanej części budynków, w których prowadzone są warsztaty.

Czytaj dalej »Baumit pomaga Stowarzyszeniu „Pomocna Dłoń”

Baumit otworzył kolejny zakład produkcyjny

Baumit , jeden z liderów wśród producentów materiałów budowlanych, otworzył kolejny zakład produkujący suche mieszanki tynkarskie, gipsy, farby, zaprawy murarskie i klejące. Uroczystości poprzedzone zostały konferencją prasową. Podczas gali można było zobaczyć filmy prezentujące budowę i rozruch fabryki, był także czas na indywidualne rozmowy o rozwoju firmy.

Czytaj dalej »Baumit otworzył kolejny zakład produkcyjny

Społeczna misja biznesu

Według badań CBOS, aż 60 proc. dużych i ponad połowa średnich firm dostrzega konieczność zaangażowania w działania prospołeczne i proekologiczne. Społeczna odpowiedzialność biznesu staje się podstawą w strategii komunikacyjnej wielu przedsiębiorstw, bez względu na sektor gospodarki.
Czytaj dalej »Społeczna misja biznesu