Przejdź do treści

BASF

Procesory pod napięciem

Smartfony, tablety, notebooki — wiele osób nie potrafi już sobie wyobrazić życia bez tych urządzeń o niemal nieograniczonych możliwościach. Aby było możliwe produkowanie tak złożonych urządzeń elektronicznych w poręcznych rozmiarach, poszczególne ich elementy muszą być bardzo wydajne. Niektóre części takie jak procesor czy płyta główna potrzebują przy tym prądu o innym napięciu niż to, jakie dostarcza akumulator. Jeżeli napięcie odbiegnie od wymaganej wartości, elementy te mogą ulec uszkodzeniu. Ultraczysty proszek żelaza karbonylkowego (CIP) firmy BASF wnosi decydujący wkład w rozwiązanie tego problemu: znajduje się on w rdzeniach cewek wysokiego napięcia i dba o to, aby prąd płynący do wrażliwych elementów elektronicznych zawsze miał odpowiednie napięcie.

Czytaj dalej »Procesory pod napięciem

Pierwsza obudowa skrzyni biegów z tworzywa sztucznego w młotowiertarce DeWALT

Nowa młotowiertarka należącego do grupy Stanley Black&Decker, działającego na całym świecie projektanta i producenta profesjonalnych narzędzi elektrotechnicznych, firmy DeWALT, zawiera obudowę z tworzywa sztucznego, która – jako łączący element konstrukcyjny – jednocześnie osłania silnik elektryczny oraz skrzynię biegów. Czytaj dalej »Pierwsza obudowa skrzyni biegów z tworzywa sztucznego w młotowiertarce DeWALT

Zużycie papieru wzrasta

Według ogólnoeuropejskich badań, przeprowadzonych przez Ipsos na zlecenie firmy Lexmark – dostawcy rozwiązań druku, ilość stron drukowanych w biurach na całym kontynencie pozostaje wysoka, na poziomie 31 wydruków na pracownika dziennie i nie zmieniła się znacząco na przestrzeni ostatnich lat. Istotnie wzrosła ilość drukowanych niepotrzebnie stron, ze średnich sześciu stron na pracownika na dzień do siedmiu w przeciągu ostatnich dwóch lat. Pozostaje jeszcze wiele do zrobienia, aby europejskie firmy zredukowały zużycie papieru. Optymizmem napawa fakt znacznej redukcji zarówno ilości drukowanych stron, jak i niepożądanych wydruków w przypadku Polski.

Czytaj dalej »Zużycie papieru wzrasta

BASF prezentuje nowe produkty na Światowym Kongresie Perfumeryjnym w Cannes

Na międzynarodowym Światowym Kongresie Perfumeryjnym (WPC) w Cannes we Francji firma BASF pokaże wiele nowych produktów z jej portfela substancji aromatycznych. Od 1 do 4 czerwca firma zaprezentuje swoje obszerne kompetencje w dziedzinie substancji zapachowych na stoisku 324-326 w Pałacu Festiwalowym – La Rotonde Riviera.

Czytaj dalej »BASF prezentuje nowe produkty na Światowym Kongresie Perfumeryjnym w Cannes