Archiwa tagu: BASF

Procesory pod napięciem

Smartfony, tablety, notebooki — wiele osób nie potrafi już sobie wyobrazić życia bez tych urządzeń o niemal nieograniczonych możliwościach. Aby było możliwe produkowanie tak złożonych urządzeń elektronicznych w poręcznych rozmiarach, poszczególne ich elementy muszą być bardzo wydajne.

Pierwsza obudowa skrzyni biegów z tworzywa sztucznego w młotowiertarce DeWALT

Nowa młotowiertarka należącego do grupy Stanley Black&Decker, działającego na całym świecie projektanta i producenta profesjonalnych narzędzi elektrotechnicznych, firmy DeWALT, zawiera obudowę z tworzywa sztucznego, która – jako łączący element konstrukcyjny – jednocześnie osłania silnik elektryczny oraz skrzynię biegów.

Od kliknięcia myszką do produktu zrównoważonego

W jakich przypadkach rozsądne jest stosowanie biodegradowalnych tworzyw sztucznych? To pytanie zadają sobie coraz częściej przedstawiciele przemysłu opakowań, konsumenci i biorący udział w dyskusjach klimatyczno-środowiskowych decydenci polityczni. Dotychczas, ten kto pragnął podjąć decyzję bazującą na solidnych podstawach, zdany był na obszerne badania efektywności ekologicznej konkretnego przypadku bądź na inne analizy cyklu życia (Life Cycle Assessment,… Czytaj dalej »

Zużycie papieru wzrasta

Według ogólnoeuropejskich badań, przeprowadzonych przez Ipsos na zlecenie firmy Lexmark – dostawcy rozwiązań druku, ilość stron drukowanych w biurach na całym kontynencie pozostaje wysoka, na poziomie 31 wydruków na pracownika dziennie i nie zmieniła się znacząco na przestrzeni ostatnich lat.