Archiwa tagu: Bartłomiej Witucki

Światowi eksperci debatują o własności intelektualnej w Polsce

Do Krakowa przybywają dzisiaj największe postaci świata własności intelektualnej, by wspólnie zastanowić się nad zwiększeniem innowacyjności Europy w zakresie liczby zgłoszeń i wdrożeń wynalazków, legalnego korzystania z dzieł twórców i producentów oraz aby dyskutować o priorytetach ochrony prawno-patentowej, praw autorskich oraz innych praw własności przemysłowej.

Zgłoś nielegalne oprogramowanie

Zakończyła się trwająca blisko 2 miesiące telewizyjna kampania informacyjna BSA, której celem było zwrócenie uwagi na problem korzystania z nielegalnego oprogramowania w firmach oraz poinformowanie o możliwości zgłoszenia BSA przypadków piractwa. W efekcie kampanii odnotowano blisko czterokrotny wzrost liczby tego rodzaju zgłoszeń.

Sukces trójmiejskiej policji – zatrzymanie internetowego pirata z Sopotu

20 października b.r. policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej z Sopotu zatrzymali w miejscu zamieszkania 31-letniego mieszkańca Sopotu, administratora oraz twórcę płatnych serwisów internetowych, na których bezprawnie rozpowszechniał ponad 3 tysiące filmów o wartości około 240 tys

McAfee ogólnoświatowym członkiem BSA

Lider technologii bezpieczeństwa przyłączył się do działań BSA w regionie Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki. Firma McAfee, zajmująca się technologią bezpieczeństwa, rozszerzyła swoją współpracę z Business Software Alliance. Dotychczasowa współpraca w regionie Azji i obu Ameryk została rozszerzona na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.