Archiwa tagu: Barack Obama

Piotr Kownacki – tydzień z medialnego życia byłego Szefa Kancelarii Prezydenta RP

Piotr Kownacki jako Szef Kancelarii Prezydenta RP często znajdował się w centrum zainteresowania polskich dziennikarzy. W mediach często wypominano mu wielomilionową odprawę, jaką otrzymał odchodząc z Orlenu, a także liczne wpadki np. gdy publicznie ogłosił, że Barack Obama obiecał zbudować w Polsce elementy tarczy antyrakietowej.

Barack Obama docenia polskiego naukowca

Honorowy Profesor i absolwent Politechniki Wrocławskiej prof. Jerzy Leszczyński znalazł się na liście laureatów prestiżowej nagrody przyznawanej przez prezydenta Stanów Zjednoczonych, Presidential Award for Excellence In Science, Mathematics and Engineering Mentoring (PAESMEM Program)*, którą 9 lipca 2009r. ogłosiło biuro prasowe Białego Domu w Waszyngtonie.

Lech Wałęsa ma więcej do gadania niż Barack Obama

Jeden z najbardziej znanych Polaków w świecie – Lech Wałęsa – dokumentuje na Blipie niemal każdą godzinę swojego dnia – jak można zobaczyć po dzisiejszych wpisach na profilu Lecha Wałęsy na Blipie, terminarz zadań jest bardzo napięty, spotkanie goni spotkanie, a każde jest zakończone pamiątkowym zdjęciem, które od razu, z telefonu komórkowego trafia na Blip.pl… Czytaj dalej »

And1 w hołdzie Martinowi Lutherowi Kingowi

1929 par na świecie. Tylko 24 pary w Polsce. O czym mowa? O wyjątkowym bucie do koszykówki, który powstał w hołdzie Martinowi Lutherowi Kingowi. Ilość wyprodukowanych par nie jest przypadkowa. 1929 to rok urodzin amerykańskiego pastora. Para o numerze 44 trafi do prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej – Baracka Obamy, który jest 44 prezydentem w… Czytaj dalej »