Bankowy Fundusz Gwarancyjny

ZBP: podatek bankowy? Są lepsze rozwiązania służące stabilności i rozwojowi

Polski sektor bankowy płaci obecnie jeden najwyższych efektywnych podatków dochodowych na tle innych krajów europejskich. Dodatkowo ponosi obciążenia związane z finansowaniem Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, funkcjonowania Komisji Nadzoru Finansowego, musi także zawiązywać specjalne rezerwy celowe. Banki wspierają jednak rozwój przedsiębiorstw i wydatnie przyczyniają się do pobudzenia wzrostu całej gospodarki. O stabilności działających w Polsce banków świadczy między innymi to, że żaden z nich w czasie największego w historii światowego kryzysu finansowego nie korzystał z pomocy Państwa, tak jak miało to miejsce w wielu krajach europejskich. Perspektywa wprowadzenia nowego obciążenia finansowego na banki może przyczynić się do spowolnienia akcji kredytowej i podwyższenia opłat nakładanych na klientów. Banki chcą dyskutować o formule nowych ewentualnych obciążeń w kontekście nowych regulacji i wymogów europejskich.

Czytaj więcej »ZBP: podatek bankowy? Są lepsze rozwiązania służące stabilności i rozwojowi

Inwestycje.pl: Na ratunek kredytobiorcom

Polskie banki, bojąc się powtórki z amerykańskiego kryzysu, skutecznie przykręciły kurek z kredytami. Zapomniały jednak, że problemów, z jakimi borykają się Stany Zjednoczone, nie można bezpośrednio przenosić na polski sektor bankowy, a udzielanie kredytów jest nie tylko podstawową działalnością instytucji finansowych, ale również warunkiem prawidłowego funkcjonowanie całej gospodarki.
Czytaj więcej »Inwestycje.pl: Na ratunek kredytobiorcom

Specjalna oferta depozytowa dla przyjaciół Citi Handlowy

Pod hasłem „Złota Kraina Przyjaciół” ruszyła specjalna oferta dla klientów Citigold. Za polecenie usług Citigold w Citi Handlowy klienci mogą otrzymać na 3-miesięcznej lokacie rekomendacyjnej 7% w skali roku. Promocyjną lokatę dla przyjaciół Citi Handlowy może otworzyć zarówno osoba polecająca jak i nowy klient. Oferta potrwa do 30 kwietnia.
Czytaj więcej »Specjalna oferta depozytowa dla przyjaciół Citi Handlowy