Przejdź do treści

B2B

Potencjał polskiego rynku B2B w kontekście e-commerce

Platforma Mergeto.pl przygotowała raport poświęcony polskiemu rynkowi e-commerce, kładąc nacisk na analizę transakcji dokonywanych na rynku B2B. W jednym opracowaniu zebrano nie tylko dane rządowe, czy znanych agencji badawczych, ale również unikatowe dane przygotowane na zlecenie autorów. Raport to kompendium wiedzy na temat funkcjonowania oraz potencjału polskiego rynku e-commerce B2B i B2C.

Czytaj dalej »Potencjał polskiego rynku B2B w kontekście e-commerce

Programy lojalnościowe czyli co mi dasz, jak mnie złapiesz?

Większość firm co 5 lat traci niemal 50 % klientów, a zdobycie nowych jest drogie i często niemożliwe. Tańszym sposobem jest zatrzymanie najlepszych klientów – nagrodzenie ich lojalności i budowanie więzi. W dobie kryzysu nieubłagane statystyki mobilizują firmy do nowych rozwiązań. Kluczem do sukcesu są programy lojalnościowe. Powszechnie stosowane w komunikacji B2C, a obecnie niezbędne narzędzie  również w segmencie B2B.

Czytaj dalej »Programy lojalnościowe czyli co mi dasz, jak mnie złapiesz?

Integracja partnerów biznesowych poprzez platformy B2B

W ostatnim czasie w kontaktach Business to Business (B2B) można zaobserwować wyraźny trend do zacieśniania współpracy z kontrahentem oraz szybkiej, a zarazem prostej wymiany informacji. Graphcom wraz ze swoją platformą B2B wpisuje się w ten trend, oddając do dyspozycji użytkowników wiele  niezbędnych w codziennej pracy funkcji – mówi Tomasz Krause, Prezes Zarządu Graphcom Sp. z o.o.

Czytaj dalej »Integracja partnerów biznesowych poprzez platformy B2B

Unijne dotacje dla sektora MSP wciąż czekają

Tylko do końca września można jeszcze składać wnioski o przyznanie dotacji w ramach działania 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG). Jednak firmy, które chcą uzyskać dofinansowanie na informatyzację wspólnych przedsięwzięć typu B2B, również mogą otrzymać dotację – w ramach działania 8.2. Termin składania wniosków upływa 30 listopada 2010.

Czytaj dalej »Unijne dotacje dla sektora MSP wciąż czekają