Archiwa tagu: AVG Technologies

AVG i Netlog łączą siły, aby zapewnić bezpieczeństwo ponad 24 milionom użytkowników serwisu społecznościowego

Firma AVG Technologies, producent najpopularniejszego na świecie bezpłatnego oprogramowania antywirusowego, poinformowała dziś, że wspólnie z popularną europejską siecią społecznościową Netlog uruchomiła Security Center, które jest dostępne pod adresem http://www.netlog.com/go/helpdesk/security/.

Pływanie i jazda na rowerze? Współczesne dzieci znacznie lepiej opanowały obsługę komputera

Obecnie dzieci w wieku 2-5 lat znacznie szybciej uczą się jak obsługiwać komputer, grać na nim, używać myszki, lub korzystać ze smartphone’a niż pływać, wiązać buty czy przygotowywać sobie śniadanie. Takie wnioski płyną z najnowszego badania Digital Diaries, wykonanego na zlecenie producenta oprogramowania zabezpieczającego – firmy AVG Technologies

Portal AVG Threat Labs – nowe, innowacyjne, bezpłatne narzędzie do wykrywania zagrożeń internetowych

Firma AVG Technologies, producent najpopularniejszego na świecie bezpłatnego oprogramowania antywirusowego, rozpoczęła ograniczony publiczny beta test swojego nowego narzędzia bezpieczeństwa online dostępnego na stronie http://www.avgthreatlabs.com/sitereports. AVGThreatLabs.com to innowacyjny portal informacyjny, który ma pomóc konsumentom w walce z przestępczością internetową.

55 tysięcy komputerów padło ofiarą botnetu Mumba

Specjaliści z zespołu badawczego firmy AVG Technologies, producenta najpopularniejszego na świecie bezpłatnego oprogramowania antywirusowego, zidentyfikowali globalną sieć komputerów zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem, należących do botnetu o nazwie Mumba. Z raportu przygotowanego przez AVG Web Security Research Team wynika, że ofiarą ataku padło 55 tysięcy maszyn.