Przejdź do treści

Austrian Airlines

Rekord przewozów pasażerskich Grupy Lufthansy w 2011 roku

W 2011 roku linie lotnicze wchodzące w skład Grupy przewiozły rekordową liczbę pasażerów. Z usług linii Lufthansa, SWISS, Austrian Airlines, bmi i Germanwings skorzystało 106,3 mln pasażerów. Oznacza to wzrost o 7,5 procent w porównaniu z poprzednim rokiem. Grupa przez cały 2011 rok zwiększyła liczbę dostępnych miejsc w samolotach o 9,8 procent, zaś liczba pasażerów podróżujących wyrażona wskaźnikiem RSK (revenue seat kilometre) wzrosła w tym czasie o 7,0 procent. Wskaźnik wykorzystania miejsc (seat load factor) spadł odpowiednio o dwa punkty procentowe – do 77,2 procent.

Czytaj dalej »Rekord przewozów pasażerskich Grupy Lufthansy w 2011 roku

PanMedia Western dla nowej kampanii Austrian Airlines

16 maja startuje zaplanowana i zakupiona przez dom mediowy PanMedia Western kampania linii lotniczych Austrian Airlines. Akcja promuje połączenia z południową Europą. Kampania trafia do osób planujących wypoczynek w tym regionie. Główny przekaz brzmi: ”Słoneczne podróże po Europie”. Rozwinięcie zasadniczego hasła to: „Podróże Austrian Airlines są tańsze niż myślisz, ponieważ ceny zawierają koszt połączenie w obie strony, podatki i opłaty, przewóz bagażu, posiłki na pokładzie oraz wiele innych bezpłatnych usług. Na słoneczne wyprawy wybierz więc podróż przez Wiedeń – lotnisko oferujące najszybszą przesiadkę w Europie i zarezerwuj ją online”. Kreację stworzyła współpracująca od lat z Austrian Airlines agencja reklamowa Jung von Matt.

Czytaj dalej »PanMedia Western dla nowej kampanii Austrian Airlines

Wiosenna podróż do Wiednia z eSKY.pl

Niebiański smak tortu Sachera? Walce Johanna Straussa? Katedra Św. Szczepana? Choć Wiedeń ma niejedno oblicze, większość turystów kojarzy to miejsce tylko z tymi trzema rzeczami. Dlatego Internetowe Centrum Podróży eSKY.pl wraz z austriackimi liniami lotniczymi ogłaszają konkurs umożliwiający lepsze poznanie tego miasta. Każda osoba, która w terminie od 12 kwietnia do 9 maja zakupi dowolny bilet lotniczy Austrian Airlines poprzez stronę www.esky.pl, 14 maja weźmie udział w losowaniu nagród. Szansę na darmową wizytę w Wiedniu ma pięć par! Pozostałe nagrody, które można zdobyć w konkursie to: dwie walizki podróżne i pięć parasoli.

Czytaj dalej »Wiosenna podróż do Wiednia z eSKY.pl

Amadeus i linie lotnicze Austrian zawarły długoterminową umowę full content

Amadeus, światowy lider w dziedzinie rozwiązań technologicznych i dystrybucyjnych dla branży turystycznej i Austrian Airlines, największy przewoźnik lotniczy w Austrii, zawarły długoterminową umowę dotyczącą usługi full content, która obowiązywać będzie do końca 2014 roku.Czytaj dalej »Amadeus i linie lotnicze Austrian zawarły długoterminową umowę full content