Atal

1 Atal

ATAL S.A. debiutuje na rynku Catalyst

atalObligacje ogólnopolskiego dewelopera ATAL S.A. o wartości ponad 25 mln zadebiutowały na rynku Catalyst w alternatywnym systemie obrotu BondSpot. Środki uzyskane z emisji spółka przeznaczy na zakup gruntów pod nowe inwestycje w kluczowych dla firmy miastach. ATAL S.A. jest jednym z trzech największych deweloperów w Polsce pod względem sprzedaży mieszkań. Od stycznia do końca listopada 2013 roku nowych nabywców znalazło 1195 lokali oferowanych przez spółkę.

Czytaj więcej »ATAL S.A. debiutuje na rynku Catalyst

Nowa inicjatywa deweloperska na rynku łódzkim

ATAL S.A. uruchamia w Łodzi kompleksową ofertę „Zajmiemy się wszystkim za Ciebie” mającą ułatwić Klientom zarówno podjęcie decyzji, jak i przejście przez cały proces wymiany mieszkania na nowe. Deweloper w ramach inicjatywy zajmie się sprzedażą obecnego lokum Klienta, pokryje koszt prowizji brokera nieruchomości oraz zaoferuje nowe mieszkanie z opcją wykończenia „pod klucz”, na osiedlu o wysokim standardzie.

Czytaj więcej »Nowa inicjatywa deweloperska na rynku łódzkim

Na Białołęce powstaną apartamenty Atal Marina

Ruszyła budowa osiedla Atal Marina, pierwszej warszawskiej inwestycji ATAL S.A., dewelopera specjalizującego się w budowie wysokiej jakości mieszkań i domów. Inwestycję wyróżnia niebanalny projekt architektoniczny i ciekawa lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie Kanału Żerańskiego, przy ul. Krzyżówki na warszawskiej Białołęce. Dla zwiększenia komfortu mieszkańców osiedle zostało zaprojektowane w sposób umożliwiający ruch pojazdów jedynie pod ziemią. Szacowana wartość inwestycji wynosi 55,8 mln PLN. Osiedle zostanie oddane do użytku w II kwartale 2014 roku.

Czytaj więcej »Na Białołęce powstaną apartamenty Atal Marina

Mieszkania pod klucz najbardziej poszukiwane – komentarz Zbigniewa Juroszka, Prezesa ATAL S.A.

Na rynku mieszkaniowym dostępnych jest obecnie dużo gotowych mieszkań do odbioru. Największy odsetek takich lokali jest w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Taka sytuacja wynika m.in. z nasycenia rynku oraz silnie sprecyzowanych oczekiwań Klientów, którzy coraz częściej szukają na rynku pierwotnym projektów gotowych do natychmiastowego zamieszkania. Kupujący cenią swój czas i oczekują, że to deweloper wykończy ich mieszkanie – jednak zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Na rynku coraz więcej firm oferuje takie rozwiązania swoim Klientom, a zapotrzebowanie na nie potwierdzają dane sprzedażowe.

Czytaj więcej »Mieszkania pod klucz najbardziej poszukiwane – komentarz Zbigniewa Juroszka, Prezesa ATAL S.A.

Koniec pierwszego etapu inwestycji Ville Murano

Na przełomie lipca i sierpnia zostanie ukończony pierwszy etap inwestycji Ville Murano we Wrocławiu. Od momentu rozpoczęcia budowy osiedle Atal cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony potencjalnych Klientów, dzięki czemu w sprzedaży dostępne są już tylko cztery domy, realizowane w ramach pierwszego etapu inwestycji. Połowa budynków powstających w drugim etapie również znalazła już swoich nabywców.

Czytaj więcej »Koniec pierwszego etapu inwestycji Ville Murano

Eksperci oceniają – rośnie popyt na mieszkania „pod klucz”

Jak wynika z oceny analityków dewelopera Atal, w Polsce cały czas rośnie popyt na w pełni wykończone mieszkania, gotowe do zamieszkania od razu po sfinalizowaniu procesu zakupu nieruchomości. Według opinii ekspertów, Polsce dzięki temu coraz bliżej do nieruchomościowych standardów rynkowych Państw zachodniej Europy. Na rodzimym gruncie, trend ten najmocniej jest odczuwalny w Łodzi oraz we Wrocławiu.Czytaj więcej »Eksperci oceniają – rośnie popyt na mieszkania „pod klucz”

Dwie nowe inwestycje Atal w Krakowie

Renomowany deweloper Atal S.A. zakupił kolejne grunty na terenie Krakowa. Nabyte przez Spółkę tereny zlokalizowane są w atrakcyjnych dzielnicach miasta, w tym w centrum. Powstaną na nich dwie nowe inwestycje, w których wybudowane zostanie łącznie ok. 300 mieszkań. Kraków pozostaje dla ekspertów Atal jednym z najważniejszych rynków, w związku z czym firma planuje mocno podkreślić tam swoją obecność.

Czytaj więcej »Dwie nowe inwestycje Atal w Krakowie