Artur Sulewski

Najlepsze auto? Służbowe! Szczególnie w trakcie urlopu

Według badań przeprowadzonych przez LeasePlan Fleet Management, ponad połowa polskich pracodawców decyduje się pokrywać koszty, związane z użytkowaniem służbowych samochodów w celach prywatnych. Kwestie związane z zakresem dozwolonego użytkowania samochodu firmowego pojawiają się więc co roku, zwłaszcza w okresie planowania letnich urlopów.

Czytaj dalej »Najlepsze auto? Służbowe! Szczególnie w trakcie urlopu

Auto służbowe a fiskus

Około 50% polskich pracodawców, którzy posiadają floty w wynajmie długoterminowym, pozwala swoim pracownikom na prywatne wykorzystanie auta służbowego – to wnioski z badań przeprowadzonych przez LeasePlan Fleet Management. Wraz z nowelizacją ustawy o PIT, pracownicy zostaną z tego tytułu obciążeni podatkiem w wysokości 0,5 proc. wartości pojazdu.

Czytaj dalej »Auto służbowe a fiskus

Problemy legislacyjne, a dynamika rozwoju leasingu w Polsce

Zarówno rozwój gospodarczy jak i kryzys, z którym mamy obecnie do czynienia powoduje, że przedsiębiorcy często szukają sposobów na ograniczenie kosztów operacyjnych i fiskalnych. Często biznesowo atrakcyjny pomysł na wprowadzenie nowego produktu spotyka się z licznymi ograniczeniami podatkowymi, które powodują, że atrakcyjność pomysłu spada.
Czytaj dalej »Problemy legislacyjne, a dynamika rozwoju leasingu w Polsce