Arkadiusz Węglarz

Energetyczni złodzieje w twoim domu

Telewizor i komputer włączone niemal bez przerwy, zapalone światło w pustych pomieszczeniach oraz nieodłączone od prądu ładowarki. Konsekwencją są wysokie rachunki za prąd, a także wysoka emisja zanieczyszczeń do atmosfery. Mimo to aż 32% z nas nie podejmuje żadnych działań w celu ograniczenia zużycia energii, wynika z raportu TNS OBOP przygotowanego na zlecenie Forum FREE.

Czytaj dalej »Energetyczni złodzieje w twoim domu

Ile energii traci Twój dom?

Wielu z nas wydaje się, że najwięcej energii zużywamy korzystając w domu z urządzeń elektrycznych. Tymczasem jak przekonują eksperci programu „Gaspol kibicuje klimatowi” największym konsumentem energii jest sam budynek, a blisko 3/4 niezbędnej energii, pochłania jego ogrzewanie. Jedną z przyczyn zwiększonego zużycia energii są jej wysokie straty spowodowane słabą termoizolacją domów oraz nieodpowiednio dobrany system ogrzewania.Czytaj dalej »Ile energii traci Twój dom?

Rusza ogólnopolski cykl „Warsztatów Dobrego Klimatu”

Rusza ogólnopolski cykl „Warsztatów Dobrego Klimatu”, poświęconych sposobom wykorzystania nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań energetycznych. Warsztaty skierowane do przedstawicieli gmin i społeczności lokalnych, potrwają od lutego do czerwca 2010 roku. Przedsięwzięcie realizowane jest pod patronatem Ministerstwa Gospodarki, w ramach Ogólnopolskiego Programu na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczności Lokalnych „Gaspol kibicuje klimatowi”.Czytaj dalej »Rusza ogólnopolski cykl „Warsztatów Dobrego Klimatu”

Ekologiczne źródła energii w oczach Polaków

Niemal co piąty Polak jest zdania, że energia elektryczna jest jednym z najbardziej ekologicznych źródeł energii – wynika z raportu TNS OBOP, przeprowadzonego w ramach Ogólnopolskiego Programu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczności Lokalnych . Tymczasem proces wytwarzania energii elektrycznej w znacznym stopniu związany jest z wysoką emisją do atmosfery szkodliwych dla środowiska gazów.Czytaj dalej »Ekologiczne źródła energii w oczach Polaków