Arkadiusz Seńko

Nawet 1 milion złotych na rozwój e-biznesu!

Ruszyła kolejna, czwarta już edycja Global Startup Challenge – międzynarodowego konkursu dla osób posiadających innowacyjny pomysł na e-biznes. W tym roku najlepsze projekty mają szansę na uzyskanie finansowania w wysokości aż 1 miliona zł!  Zgłoszenia do konkursu – organizowanego przez Polską Fundację Przedsiębiorczości i Spółkę Red Sky – można wysyłać do 24 lutego br. Partnerem inicjatywy jest Technopark Pomerania, który zapewnia wsparcie organizacyjne i udostępnia finalistom nowoczesną infrastrukturę.

Czytaj więcej »Nawet 1 milion złotych na rozwój e-biznesu!

Wygrany zabiera wszystko – premiera nowego serwisu wowin.com

Wowin.com to tzw. „skill gaming portal”, który daje użytkownikom możliwość rywalizacji w prostych grach zręcznościowych, gdzie stawką są rzeczywiste pieniądze. Aby przystąpić do rozgrywek, użytkownik dokonuje wpłaty na swoje konto i uiszcza opłatę za przystąpienie do gry. Im więcej graczy bierze udział w danej rozgrywce, tym większa jest główna nagroda. Zdobywa ją gracz, który osiągnie najlepszy wynik w danej rozgrywce.

Czytaj więcej »Wygrany zabiera wszystko – premiera nowego serwisu wowin.com

Sklep Bezokularow.pl ma nowych inwestorów

Polacy mają szansę jeszcze liczniej reprezentować 125 milionową grupę użytkowników soczewek kontaktowych na świecie. Jeden z liderów polskiego rynku sprzedaży soczewek kontaktowych on-line zyskuje nowych udziałowców. Spółka Xevin Investments i Red Sky, właściciel największego polskiego projektu internetowego w skali globalnej – FilesTube.com, wniosą do bezokularow.pl dodatkowy kapitał, ale przede wszystkim know-how w zakresie tworzenia i rozwoju projektów globalnych oraz zasilą sklep Bezokularow.pl w nowoczesne technologie e-commerce. Spółka Bezokularow.pl zapowiada zwiększenie sprzedaży oraz intensywne działania informacyjno-edukacyjne. 

Czytaj więcej »Sklep Bezokularow.pl ma nowych inwestorów

Finał Global Startup Challenge 2010

W piątek, 24 września br., miał miejsce uroczysty finał Global Startup Challenge 2010, pierwszej edycji inicjatywy skierowanej do pomysłodawców innowacyjnych projektów internetowych. Finał konkursu odbył się podczas otwarcia centrum inkubacji biznesu Technopark Pomerania, w którym uczestniczył m. in. Prezydent Miasta Szczecin, Piotr Krzystek, oraz Prezes Szczecińskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Grzegorz Fiuk. 

Czytaj więcej »Finał Global Startup Challenge 2010

Warsztaty Global Startup Challenge 2010 na półmetku

Minął pierwszy miesiąc warsztatów prowadzonych w ramach programu Global Startup Challenge. Osiem zespołów z Polski i zagranicy wzięło udział w spotkaniach doskonalących umiejętności zarządzania innowacyjnym e-projektem, który ma odnieść światowy sukces. Z uczestnikami programu swoją wiedzą podzielili się specjaliści z dziedziny IT, e-marketingu oraz rynku kapitałowego. Finał warsztatów planowany jest na wrzesień br.Czytaj więcej »Warsztaty Global Startup Challenge 2010 na półmetku

Global Startup Challenge 2010, czyli „na dobry start” w globalnej sieci

Rozpoczynający się właśnie Program Global Startup Challenge 2010 to pierwsza w Polsce inicjatywa skierowana do twórców projektów internetowych o najwyższym potencjale, rokujących odniesienie sukcesu w skali globalnej. Celem Programu jest wyłonienie i wsparcie merytoryczne, technologiczne oraz finansowe najlepszych pomysłodawców z całej Europy. Czytaj więcej »Global Startup Challenge 2010, czyli „na dobry start” w globalnej sieci