ARCHON+ Biuro Projektów

Działka na stoku

Wielu przyszłych inwestorów zadaje sobie pytanie co kupić wcześniej – działkę czy projekt domu? Zdecydowanie inwestowanie w przyszły dom powinniśmy rozpocząć od zakupu działki ponieważ to jej kształt, wielkość, warunki gruntowe i otoczenie w znacznym stopniu przesądzać będą o tym jaki dom na niej będziemy mogli wybudować. Wybierając działkę na stoku powinniśmy zdawać sobie sprawę, że decydujemy się też na konkretne rozwiązania projektowe, które wymusza ukształtowanie terenu.

Czytaj więcej »Działka na stoku

Nowy standard domu…

Budowa własnego domu, który będzie zapewniał funkcjonalność i komfort użytkowania oraz dawał poczucie bezpieczeństwa, jest ważnym przedsięwzięciem. Budując dom, planując konkretne rozwiązania, szacując gdzie można zaoszczędzić a gdzie wymagany jest większy nakład kosztów decydujemy o tym jaka będzie jakość naszego życia w nowym domu.
Czytaj więcej »Nowy standard domu…

Sięgnij po najnowszy katalog projektów domów ARCHON+

Na rynku jest już dostępne nowe, szesnaste wydanie katalogu „Domy Które Kochacie” autorstwa ARCHON+ Biuro Projektów.  Nasz nowy katalog to nie tylko poradnik dla poszukujących odpowiedniego projektu domu, ale i źródło informacji dla tych, którzy poszukują sposobu na wybudowanie domu energooszczędnego, komfortowego w użytkowaniu.
Czytaj więcej »Sięgnij po najnowszy katalog projektów domów ARCHON+

ARCHON+ wspiera działania Fundacji Dzieci Które Kochacie

Fundacja Dzieci Które Kochacie ARCHON+ została założona w kwietniu 2006 r. z inicjatywy arch. Barbary Mendel. Misją Fundacji jest niesienie wszechstronnej pomocy dzieciom osamotnionym, pozbawionym z różnych przyczyn opieki rodzicielskiej. Dziecko żyjące poza rodziną, w placówce opiekuńczo-wychowawczej, zwanej potocznie domem dziecka nie znajdzie matczynej miłości i ojcowskiego wsparcia.Czytaj więcej »ARCHON+ wspiera działania Fundacji Dzieci Które Kochacie

Rodzina na swoim

Program „Rodzina na swoim” powstał w celu wsparcia rodzin w pozyskaniu własnego domu lub mieszkania. Proponowane przez Skarb Państwa wsparcie, pozwala na obniżenie odsetek od zaciągniętego kredytu o 50%, przez pierwszych 8 lat. Polega to na tym, że część należnych Bankowi odsetek, w okresie pierwszych ośmiu lat spłaty pokrywana jest przez Skarb Państwa. Kredyt udzielany jest wyłącznie w polskiej walucie, a maksymalna powierzchnia nie może przekroczyć 75 m2 w przypadku mieszkania i 140 m2 w przypadku domu.
Czytaj więcej »Rodzina na swoim