Przejdź do treści

Aon Hewitt

Zaangażowanie pracowników w rękach menedżerów

Firmy powinny aktywniej włączać menedżerów w proces budowania zaangażowania pracowników. Wyposażenie menedżerów w odpowiednią wiedzę i narzędzia, a także stawianie jasnych celów z nim związanych pozwala organizacjom efektywniej zwiększać zaangażowanie pracowników na każdym szczeblu organizacji – dowodzi najnowsze badanie międzynarodowej firmy doradczej i outsourcingowej Aon Hewitt będącej częścią Aon Corporation (NYSE: AON).

Czytaj dalej »Zaangażowanie pracowników w rękach menedżerów

Podwyżki w planach firm

Pracodawcy, pomimo niepewnej sytuacji gospodarczej, realizują wcześniej zakładane na 2011 rok podwyżki. Ich wysokość jest jednak na poziomie zbliżonym do inflacji, co oznacza minimalny wzrost lub wręcz spadek realnych wynagrodzeń. Nieco lepsze są prognozy na 2012 rok, firmy zakładają średnio podwyżki na poziomie 4,3%. Takie wnioski przynosi najnowsze Badanie Podwyżek Wynagrodzeń przeprowadzone przez międzynarodową firmę doradczą i outsourcingową Aon Hewitt.

Czytaj dalej »Podwyżki w planach firm

Lepsza logistyka niż finanse

Specjalista w fabryce na Mazowszu zarabia średnio od 4 tys. zł do 6 tys. zł brutto i przeciętnie jest to dwa razy mniej niż otrzymuje menedżer w tym samym dziale – wynika z najnowszego badania wynagrodzeń przeprowadzonego przez firmę doradczą i outsourcingową Aon Hewitt. W raporcie znajduje się ponad 110 stanowisk w mazowieckich fabrykach wiodących firm z kapitałem zagranicznym.

Czytaj dalej »Lepsza logistyka niż finanse

Praktyki premiowe w Europie

Przeciętna roczna premia dla najwyższej kadry zarządzającej w europejskich firmach waha się od 23% podstawowej pensji na Węgrzech do 45% w Niemczech. W Polsce, krótkoterminowe zmienne wynagrodzenie zarządów stanowi średnio 26% podstawowej pensji, czyli równowartość ponad trzech pensji miesięcznych.

Czytaj dalej »Praktyki premiowe w Europie