Angela Merkel

1 Angela Merkel

Afera PRISM i nadciągający zombie – wpadki roku 2013 w cyberświecie

unizetoNa Twitterze co minutę pojawiało się nawet kilkaset wpisów dotyczących PRISM. Szpiegowska działalność NSA, w tym podsłuchiwanie Angeli Merkel i zrywy Anonymous, to tematy, które natychmiast były podejmowane przez media tradycyjnie i społecznościowe. W 2013 roku nie zabrakło zarówno błahych, jak i szeroko komentowanych wydarzeń, takich jak hakowanie sedesów czy zabawny atak internautów podczas telekonferencji Antoniego Macierewicza.

Czytaj dalej »Afera PRISM i nadciągający zombie – wpadki roku 2013 w cyberświecie

Czym zastąpić elektrownie jądrowe w Niemczech?

W czerwcu 2011 roku rząd Angeli Merkel podjął decyzję o wycofaniu się Niemiecz użytkowania energii jądrowej do 2022 roku. Rząd federalny musi w tym czasie zapełnić lukę powstałą w bilansie energetycznym, zarówno pod względem potencjału produkcji, jak i dystrybucji energii z innych źródeł. Musi także utrzymać poziom cen energii, korzystając przy tym z czystych, ale droższych ze względu na cele redukcji emisji, źródeł.

Czytaj dalej »Czym zastąpić elektrownie jądrowe w Niemczech?

Od recesji do secesji droga daleka, czyli nie stawiajmy krzyżyka na euro

Jeszcze nie tak dawno stawiano krzyżyk na dolarze. Teraz przyszedł czas na euro. I w jednym, i w drugim przypadku na pisanie epitafium jest chyba nieco zbyt wcześnie. Trzeba zdawać sobie sprawę z powagi sytuacji, jednak należy mieć też świadomość różnicy między medialną retoryką a realną oceną rzeczywistości.

Czytaj dalej »Od recesji do secesji droga daleka, czyli nie stawiajmy krzyżyka na euro