Przejdź do treści

Andrzej Prajsnar

1 Andrzej Prajsnar

900 „mieszkań dla młodych” w Poznaniu

rynek pierwotnyWkrótce pierwsi poznaniacy będą mieli szansę nabyć lokale, korzystając z nowego programu Mieszkanie dla Młodych. Mimo że limit ceny ustalony na pierwszy kwartał w wysokości 5604,50 zł/mkw. znacząco odbiega od cen ofertowych, mieszkańcy Poznania nie powinni mieć problemów ze znalezieniem odpowiedniego mieszkania na poznańskim rynku pierwotnym – pisze Andrzej Prajsnar z portalu RynekPierwotny.com.

Czytaj dalej »900 „mieszkań dla młodych” w Poznaniu

2 Andrzej Prajsnar

Po tanie mieszkanie do Krakowa

rynek pierwotnyKraków z pewnością nie zachęca potencjalnych nabywców nowych nieruchomości średnią ceną metra kwadratowego na poziomie 6400 zł (wg danych portalu RynekPierwotny.com). Jednak gdy tylko weźmiemy pod lupę cenę przeciętną (tzw. medianę), wówczas okaże się, nowe mieszkanie można kupić już w cenie 5600 zł za metr kwadratowy.

Czytaj dalej »Po tanie mieszkanie do Krakowa

Nie wszystkie banki boją się startupów

Brak kapitału to notoryczny problem wszystkich początkujących przedsiębiorców. Osoby, które nie mogą sfinansować potrzeb powstającej firmy przy pomocy własnych środków lub rodzinnych pożyczek szukają pomocy w banku. Taka wizyta może wywołać zawód. Okazuje się bowiem, że rodzimi kredytodawcy traktują debiutujących przedsiębiorstw z pewną rezerwą – pisze Andrzej Prajsnar z portalu RynekPierwotny.com.

Czytaj dalej »Nie wszystkie banki boją się startupów

Rodzina na Swoim – to już ostatni dzwonek

Wraz z pierwszym dniem nowego roku Rodzina na Swoim (RnS) przejdzie do historii, a spóźnieni wnioskodawcy będą musieli odejść z kwitkiem. Dlatego osoby, które zamierzają przystąpić do tego programu preferencyjnych kredytów mieszkaniowych powinny się pośpieszyć. Odkładanie tak istotnej decyzji na ostatnią chwilę nie jest dobrym pomysłem – pisze Andrzej Prajsnar z portalu RynekPierwotny.com.

Czytaj dalej »Rodzina na Swoim – to już ostatni dzwonek