Andrzej Malinowski

Nowy sejm przejmuje najgorsze wzory poprzednich

Już na samym początku kadencji posłowie Komisji Finansów Publicznych dowodzą, że wyborcy są im potrzebni tylko po to, by ich wybrać. A skoro to zrobili niech siedzą cicho; przydadzą się dopiero za cztery lata. Wczoraj, prezydium komisji, łamiąc zasady dialogu społecznego i zamykając posiedzenie przed partnerami społecznymi pokazało polskim przedsiębiorcom „gest Kozakiewicza”.

Czytaj więcej »Nowy sejm przejmuje najgorsze wzory poprzednich

Cloud computing szansą na zwiększenie konkurencyjności rynkowej

21 kwietnia podczas kolejnego spotkania w ramach „Czwartków na Brukselskiej” zorganizowanego przez Pracodawców RP oraz firmę Microsoft, zostały przedstawione wyniki raportu „Cloud computing – wpływ na konkurencyjność przedsiębiorstw i gospodarkę Polski” przygotowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową. Spotkanie otworzył Waldemar Pawlak, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Gospodarki. 

Czytaj więcej »Cloud computing szansą na zwiększenie konkurencyjności rynkowej

Konfederacja z satysfakcją przyjmuje wybór prof. Marka Belki na Prezesa NBP

Konfederacja Pracodawców Polskich bardzo pozytywnie ocenia wybór prof. Marka Belki na stanowisko Prezesa Narodowego Banku Polskiego. – Prezesura ta nie będzie miała charakteru politycznego i stworzy szansę na to, aby Prezes NBP wreszcie nie był wykonawcą politycznych poleceń któregokolwiek z ugrupowań. Polityka monetarna państwa jest obszarem tak ważnym, że nie powinno być tu miejsca na jakiekolwiek polityczne przepychanki – uważa Andrzej Malinowski, Prezydent KPP.

Czytaj więcej »Konfederacja z satysfakcją przyjmuje wybór prof. Marka Belki na Prezesa NBP

Podsumowania i plany Kongresu Przedsiębiorczości

W czerwcu, pod roboczym hasłem „Koniec kryzysu – czas na przyspieszenie” odbędzie się II Kongres Pracodawców – poinformował podczas piątkowej konferencji prasowej Prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich, Andrzej Malinowski.Dla Konfederacji Pracodawców Polskich, która od lutego objęła półroczne przewodnictwo w  Kongresie Przedsiębiorczości, będzie to jedno z największych wyzwań najbliższych miesięcy. – Podczas Kongresu Pracodawców zostaną poruszone najważniejsze sprawy dotyczące przyszłości naszego kraju – m.in. reforma finansów publicznych, innowacyjność przedsiębiorstw, rozwój infrastruktury, edukacja nastawiona na kształcenie najbardziej przydatnych przedsiębiorcom pracowników czy też promocja Polski w świecie – powiedział Prezydent KPP Andrzej Malinowski. Czytaj więcej »Podsumowania i plany Kongresu Przedsiębiorczości

KPP: czy reforma emerytalna z 1999 roku miała sens?

Dnia 4 lutego, w ramach „Czwartków na Brukselskiej”, w siedzibie KPP odbyła się debata na temat zmian w systemie emerytalnym. – Zadaliśmy sobie dziś pytanie o sens przeprowadzonej w 1999 r. reformy nie dlatego, że chcemy podważyć jej sens, ale dlatego, że od pewnego czasu do opinii publicznej docierają sprzeczne informacje i komunikaty dotyczące jej przebiegu i przyszłych losów – powiedział Prezydent KPP Andrzej Malinowski.Czytaj więcej »KPP: czy reforma emerytalna z 1999 roku miała sens?