Andrzej Jasieniecki

Niemcy zasilają polskie rodziny

184 euro miesięcznie na pierwsze i drugie dziecko, 190 euro na trzecie oraz 215 euro na czwarte i każde kolejne – to kwoty zasiłku rodzinnego w Niemczech. Osoby, które w ciągu ostatnich 7 lat pracowały legalnie w Niemczech, mogą ubiegać się o ich zwrot, a Ci którzy zamierzają podjąć pracę u naszych zachodnich sąsiadów mogą się starać o ich przyznanie. Euro-Tax.pl szacuje, że w ten sposób można odzyskać nawet do 3 000 euro rocznie.

Czytaj dalej »Niemcy zasilają polskie rodziny

Proces zwrotu podatku w Niemczech

Osoby, które pracowały lub dopiero zamierzają pracować legalnie w Niemczech, powinny zapoznać się z procedurą związaną ze zwrotem nadpłaconego tam podatku. Według szacunków Euro-Tax.pl do odzyskania będzie nawet 1,5 mld złoty, a na każdego emigranta przypadnie około 900 euro za trzy miesiące pracy za Odrą. Procedura nie jest skomplikowana, ale musi zostać rzetelnie opracowana.
Czytaj dalej »Proces zwrotu podatku w Niemczech

Zysk Euro-Tax.pl większy o 56 %

Euro-Tax.pl S.A. w pierwszym półroczu 2010 roku zarobiła 1 733 tys. PLN netto. W porównaniu do analogicznego okresu z roku ubiegłego stanowi to wzrost zysku netto o 56 %. Spółka osiągnęła wynik dzięki wzrostowi przychodów ze sprzedaży, które po pierwszych dwóch kwartałach 2010 roku wyniosły 5 563 tys. PLN. Oznacza to, że jej przychody były większe o 29 % w stosunku do analogicznych 6 miesięcy  2009 roku. Wówczas wynosiły one 4 328 tys. PLN.

Czytaj dalej »Zysk Euro-Tax.pl większy o 56 %

Sezonowa migracja „młodych” Polaków – gdzie nam dobrze, a gdzie nie?

Blisko 2,3 mln Polaków przebywa na emigracji zarobkowej, w tym także Ci, którzy co roku wyjeżdżają na tzw. saksy – pokazują dane opracowane na zlecenie Euro-tax.pl. Od 3 do 12 miesięcy – taki pobyt deklaruje prawie 10% wszystkich emigrantów, czyli 230 tysięcy osób, które każdego roku wyjeżdżają do sezonowej pracy za granicą, aby zarobić, pozwiedzać i zaoszczędzić.

Czytaj dalej »Sezonowa migracja „młodych” Polaków – gdzie nam dobrze, a gdzie nie?