Andrzej Chodacz

Szczawnica, Bieliny i Reszel zwyciężają. Rozstrzygnięcie konkursu „Gminą przyszłości”

Szczawnica, Reszel i Bieliny zwyciężyły w konkursie na najbardziej ekologiczną i prospołeczną gminę w Polsce i tym samym otrzymują tytuł „Gminy przyszłości 2010” oraz nagrody. Konkurs został zorganizowany w ramach Ogólnopolskiego Programu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczności Lokalnych „Gaspol kibicuje klimatowi” pod patronatem Ministerstwa Gospodarki.

Czytaj dalej »Szczawnica, Bieliny i Reszel zwyciężają. Rozstrzygnięcie konkursu „Gminą przyszłości”

Konkurs na „Gminę przyszłości” – zgłoszenia do końca czerwca

Już tylko do końca czerwca br. gminy aktywnie działające na rzecz poprawy klimatu mogą zgłaszać swój udział w konkursie na „Gminę przyszłości”. Dotychczas zgłoszenia nadesłało kilkanaście gmin z całej Polski m.in. z woj. pomorskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, dolnośląskiego, śląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i podlaskiego. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone we wrześniu br. na stronie www.kibicujklimatowi.pl.Czytaj dalej »Konkurs na „Gminę przyszłości” – zgłoszenia do końca czerwca

Rusza ogólnopolski cykl „Warsztatów Dobrego Klimatu”

Rusza ogólnopolski cykl „Warsztatów Dobrego Klimatu”, poświęconych sposobom wykorzystania nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań energetycznych. Warsztaty skierowane do przedstawicieli gmin i społeczności lokalnych, potrwają od lutego do czerwca 2010 roku. Przedsięwzięcie realizowane jest pod patronatem Ministerstwa Gospodarki, w ramach Ogólnopolskiego Programu na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczności Lokalnych „Gaspol kibicuje klimatowi”.Czytaj dalej »Rusza ogólnopolski cykl „Warsztatów Dobrego Klimatu”