Przejdź do treści

Andrzej Brudzyński

Nie wszystkie banki boją się startupów

Brak kapitału to notoryczny problem wszystkich początkujących przedsiębiorców. Osoby, które nie mogą sfinansować potrzeb powstającej firmy przy pomocy własnych środków lub rodzinnych pożyczek szukają pomocy w banku. Taka wizyta może wywołać zawód. Okazuje się bowiem, że rodzimi kredytodawcy traktują debiutujących przedsiębiorstw z pewną rezerwą – pisze Andrzej Prajsnar z portalu RynekPierwotny.com.

Czytaj dalej »Nie wszystkie banki boją się startupów

Nadchodzi czas próby dla deweloperów

Gdyby perspektywy rodzimej branży deweloperskiej oraz mieszkaniówki rozpatrywać tylko w kontekście sentymentu inwestorów giełdowych, a co za tym idzie w oparciu o aktualny techniczny obraz subindeksu WIG-deweloperzy, to przyszłość krajowego rynku nieruchomości mieszkaniowych rysowałaby się w zdecydowanie czarnych kolorach – pisze Jarosław Jędrzyński, analityk rynku nieruchomości portalu RynekPierwotny.com.

Czytaj dalej »Nadchodzi czas próby dla deweloperów

Rodzina na Swoim – to już ostatni dzwonek

Wraz z pierwszym dniem nowego roku Rodzina na Swoim (RnS) przejdzie do historii, a spóźnieni wnioskodawcy będą musieli odejść z kwitkiem. Dlatego osoby, które zamierzają przystąpić do tego programu preferencyjnych kredytów mieszkaniowych powinny się pośpieszyć. Odkładanie tak istotnej decyzji na ostatnią chwilę nie jest dobrym pomysłem – pisze Andrzej Prajsnar z portalu RynekPierwotny.com.

Czytaj dalej »Rodzina na Swoim – to już ostatni dzwonek