Przejdź do treści

Android

Measy B4A – Smart TV na okrągło

Measy B4A to zupełnie nowy odtwarzacz multimedialny, pracujący pod kontrolą Androida 4.4 KitKat. Urządzenie o kształcie koła posiada m.in. port Ethernet oraz optyczne wyjście dla dźwięku. Oferuje przy tym wsparcie dla takich technologii, jak Miracast, AirPlay czy popularne ostatnio Ultra HD (4K). Dzięki preinstalowanej platformie XBMC, powinno sprawdzić się w parze z każdym kinem domowym. Czytaj dalej »Measy B4A – Smart TV na okrągło

G Data Raport Malware 2012: Epidemia złośliwego oprogramowania na urządzenia mobilne

G DataJak pokazuje najnowsze badanie „G Data Malware Raport 2012” właściciele smartfonów i tabletów z Androidem, stają się co raz częściej obiektem ataków. Nasi eksperci przeanalizowali okres od lipca do grudnia 2012 roku. W drugiej połowie roku liczba nowo wykrytych zagrożeń na urządzenia mobilne zwiększyła się prawie pięciokrotnie w stosunku do pierwszego półrocza. Z końcem roku liczba ta osiągnęła maksimum, ponad 140 tys. unikalnych złośliwych programów. W tym samym czasie, kiedy aktywność cyberprzestępców na Androida osiągnęła apogeum, liczba nowych wirusów na urządzenia PC ustabilizowała się i pozostaje na stałym poziomie. Przestępcy zrezygnowali z masowych ataków, skupiając się na przygotowaniu bardziej zaawansowanych i złożonych aplikacji. Z końcem 2012 roku łączna liczba wykrytych nowych zagrożeń na system Windows osiągnęła liczbę  ponad 2,6 miliona sztuk. Pełny raport G Data 2/2012 dostępny online.

Czytaj dalej »G Data Raport Malware 2012: Epidemia złośliwego oprogramowania na urządzenia mobilne

Masz telefon z Androidem? Lepiej zainstaluj tę aplikację

Nie tak dawno odkryto, że wybrane modele smartfonów z Androidem są podatne na ataki cyberprzestępców, którzy wykorzystując odpowiednie kody USSD mogą wymazać z pamięci urządzenia wszystkie przechowywane dane. Firma ESET, znana z rozwiązań antywirusowych ESET Smart Security oraz ESET NOD32 Antivirus, udostępniła bezpłatną aplikację ESET USSD Control, która eliminuje ryzyko tego typu ataków.

Czytaj dalej »Masz telefon z Androidem? Lepiej zainstaluj tę aplikację

Podwójna premiera Comarch ERP. Rozwiązania mobilne na system Android

Comarch w ekspresowym tempie rozwija ofertę aplikacji dedykowanych na urządzenia mobilne oparte na platformie Android. Na rynku pojawiły się właśnie dwie nowe wersje rozwiązań mobilnych: nowość w ofercie – Comarch ERP Mobilny BI – rozwiązanie umożliwiające przeglądanie raportów i analiz na smartfonach i tabletach, oraz dobrze już znany Comarch ERP Mobilny Sprzedawca w wersji 3.0.

Czytaj dalej »Podwójna premiera Comarch ERP. Rozwiązania mobilne na system Android

Aplikacja Garmin Smartphone Link zapewnia nawigacjom nüvi® dostęp do usług online

Garmin, światowy lider w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej, prezentuje Smartphone Link – aplikację umożliwiającą wymianę danych pomiędzy wybranymi modelami nawigacji nüvi z łącznością Bluetooth a smartfonami z systemem operacyjnym Android.

Czytaj dalej »Aplikacja Garmin Smartphone Link zapewnia nawigacjom nüvi® dostęp do usług online

Vidro – trojan dla Androida atakujący użytkowników z Polski

Pojawienie się nowej rodziny szkodliwych programów dla Androida nie jest w dzisiejszych czasach specjalnie zaskakujące – szczególnie gdy mówimy o trojanach wysyłających SMS-y bez wiedzy użytkowników smartfonów. Kilka dni temu pojawił się trojan Vidro i analitycy z Kaspersky Lab zgromadzili już wiele jego modyfikacji. Ciekawe jest to, że wszystkie znane w obecnej chwili próbki trojana Vidro mają na celowniku wyłącznie użytkowników z Polski.

Czytaj dalej »Vidro – trojan dla Androida atakujący użytkowników z Polski