Archiwa tagu: AMD

Rząd Stanów Zjednoczonych wybrał firmę AMD do pomocy w budowie i kształtowaniu przyszłości komputerów wysokiej wydajności

Firma AMD (NYSE: AMD) poinformowała, że otrzymała grant w wysokości 12,6 milionów dolarów na rzecz dwóch projektów badawczych przygotowywanych w ramach programu amerykańskiego Departamentu Energetyki (DOE) – Extreme-Scale Computing Research and Development, znanego jako „FastForward”.

Procesory AMD napędzają najważniejsze superkomputery z instytutów badawczych oraz uczelni

Firma AMD (NYSE: AMD) poinformowała dziś, że kolejne zaawansowane superkomputery z wiodących instytutów badawczych i uczelni będą wykorzystywały szerokie spektrum rozwiązań AMD m.in. 16-rdzeniowe procesory o nazwie kodowej “Interlagos”, układy APU z rodziny AMD Fusion oraz AMD Opteron™ Serii 6100.

Procesor AMD Phenom II podkręcony do 6,7 GHz

Podczas zakończonych w miniony weekend Mistrzostw Polski w Overclockingu 2010 organizowanych przez firmę ASUS, zwycięzcom – zespołowi Xtreme Team – udało się podkręcić procesor AMD Phenom II X6 1090T (3,2 GHz) do wartości aż 6,669 GHz.

Rusza nowy serwis internetowy poświęcony zwyrodnieniu plamki związanemu z wiekiem (AMD) – infoAMD.pl

W sieci pojawiła się nowa strona internetowa poświęcona jednej z najgroźniejszych chorób oczu – zwyrodnieniu plamki związanemu z wiekiem (AMD), która jest główną przyczyną ślepoty po 50. r. ż. Serwis ma być ważnym źródłem informacji o AMD nie tylko dla chorych, ale także dla ich bliskich i osób zagrożonych chorobą.