AMD

Rząd Stanów Zjednoczonych wybrał firmę AMD do pomocy w budowie i kształtowaniu przyszłości komputerów wysokiej wydajności

Firma AMD (NYSE: AMD) poinformowała, że otrzymała grant w wysokości 12,6 milionów dolarów na rzecz dwóch projektów badawczych przygotowywanych w ramach programu amerykańskiego Departamentu Energetyki (DOE) – Extreme-Scale Computing Research and Development, znanego jako „FastForward”. Nagroda DOE to kwota wysokości do 9,6 miliona dolarów dla firmy AMD na badania związane z procesorami i do 3 milionów dolarów na badania związane z pamięcią komputerową. Wielokrotnie nagradzany procesor AMD Opteron™  w ciągu ostatniej dekady napędzał wiele spośród największych superkomputerów na świecie. Firma AMD wynalazła także pierwszy i jedyny na świecie układ przyspieszonego przetwarzania (układ APU).

Czytaj dalej »Rząd Stanów Zjednoczonych wybrał firmę AMD do pomocy w budowie i kształtowaniu przyszłości komputerów wysokiej wydajności

Procesory AMD napędzają najważniejsze superkomputery z instytutów badawczych oraz uczelni

Firma AMD (NYSE: AMD) poinformowała dziś, że kolejne zaawansowane superkomputery z wiodących instytutów badawczych i uczelni będą wykorzystywały szerokie spektrum rozwiązań AMD m.in. 16-rdzeniowe procesory o nazwie kodowej “Interlagos”, układy APU z rodziny AMD Fusion oraz AMD Opteron™ Serii 6100.

Czytaj dalej »Procesory AMD napędzają najważniejsze superkomputery z instytutów badawczych oraz uczelni

MotionDSP dostosował standardy oprogramowania Ikena ISR Video do urządzeń firmy AMD i języka OpenCL

Firma AMD (NYSE: AMD) ogłosiła, że ich partner, firma MotionDSP, zoptymalizowała wiodące na rynku oprogramowanie Ikena ISR, które pozwala na tworzenie wysokiej klasy nagrań wideo, rekonstruujących wiernie rzeczywistość, do języka OpenCL oraz urządzeń i technologii na nim opartych. Ikena ISR jest rewolucjonizującym rynek narzędziem przetwarzania nagrań wideo, ulepszającym wielokrotnie jakość obrazu dzięki zastosowaniu specjalistycznych czujników ISR – Wywiadu, Obserwacji i Rozpoznania (ang. Intelligence, Surveillance and Reconnaissance), z których korzystają specjaliści od obrony narodowej do podejmowania natychmiastowych decyzji w krytycznych sytuacjach.

Czytaj dalej »MotionDSP dostosował standardy oprogramowania Ikena ISR Video do urządzeń firmy AMD i języka OpenCL

Rusza nowy serwis internetowy poświęcony zwyrodnieniu plamki związanemu z wiekiem (AMD) – infoAMD.pl

W sieci pojawiła się nowa strona internetowa poświęcona jednej z najgroźniejszych chorób oczu – zwyrodnieniu plamki związanemu z wiekiem (AMD), która jest główną przyczyną ślepoty po 50. r. ż. Serwis ma być ważnym źródłem informacji o AMD nie tylko dla chorych, ale także dla ich bliskich i osób zagrożonych chorobą.

Czytaj dalej »Rusza nowy serwis internetowy poświęcony zwyrodnieniu plamki związanemu z wiekiem (AMD) – infoAMD.pl

AMD wprowadza nowości do architektury x86

Podczas odbywających się dzisiaj targów HOT CHIPS 22, AMD ujawni nowe szczegóły dotyczące procesorów kolejnej generacji wykonanych w technologii x86. Pierwszą z nowych architektur wykorzystaną do ich produkcji jest „Bulldozer” przeznaczony na rynek wysokowydajnych komputerów stacjonarnych i serwerów. Został on wyprodukowany w zaawansowanej technologii 32nm, oferuje wsparcie technologii SSE4.1, SSE4.2, AVX i XOP oraz zapewnia zaawansowane właściwości zarządzania energią.

Czytaj dalej »AMD wprowadza nowości do architektury x86